Bu hafta 4 yeni film vizyona girdi. İşte haftanın filmleri...


Aşk Tarifi
(No Reservations)

Yönetmen: Scott Hicks
Oyuncular: Aaron Eckhart , Catherine Zeta-Jones , Bob Balaban...
Tür: Komedi - Romantik
Yapım Yılı: 2007

Konu: Baş aşçı Kate Armstrong hayatını, Manhattan’daki 22 Bleecker Restaurant’ı yönettiği gibi yönetmektedir. Çevresindeki herkesi hem etkileyen hem ürküten hata kabul etmez bir yoğunlukla.

Kate’in mükemmeliyetçi mizacı, ekibine katılan, neşeli ve vurdumduymaz yeni aşçı yardımcısı Nick Palmer tarafından sınanacaktır.

Mutfakların yeni yükselen yıldızlarından biri olan Nick çalışırken opera dinlemeyi ve etrafındakileri güldürmeyi tercih etmektedir. Gerek hayata gerek mutfağa gelişigüzel yaklaşımı Kate’inkinden daha farklı olamaz; ama yine de aralarındaki elektrik yadsınamaz ölçüdedir.


Aşkın Kitabı
(Becoming Jane)

Yönetmen:Julian Jarrold
Oyuncular:Anne Hathaway , James McAvoy, James Cromwell ...
Tür: Biyografi - Dram - Romantik
Süre: 120 Dk.
Yapım Yılı: 2007

Konu: Jane Austen aşka inanmaktadır. Anne ve babası onun 1795 İngiltere’sinde adet olduğu üzere, para karşılığı bir evlenme yapmasını arzular. 20 yaşındaki Jane büyüleyici, genç bir İrlandalı olan Tom Lefroy ile tanıştığında, zekası ve cüretkarlığı genç kızın merakını uyandırır.

Jane, Lady Gresham’ın yeğeninin teklifini geri çevirip, ailesinin otoritesine ve sosyal adetlere karşı gelebilecek mi? Filmde, edebi dehanın basamaklarındaki genç bir kadının, hayatını ve eserlerini aşk için riske atması anlatılıyor

Serbest Bölge
(Free Zone)Yönetmen: Amos Gitai
Oyuncular: Natalie Portman , Hanna Laslo, Hiam Abbass...
Tür: Dram-Komedi
Süre: 90 Dk.

Konu: Amos Gitai’ın Ortadoğu’daki çıkmaza ticaret ve kadınlar aracılığıyla getirdiği pragmatik çözüm önerisi Kudüs’te, Ağlama Duvarı’nın önünde başlıyor ve Ürdün’ün doğusunda, vergilerin ve gümrüğün var olmadığı, son derece huzurlu bir ekonomik cennete, “Serbest Bölge”ye doğru yol alıyor. Birkaç aydır Kudüs’te yaşamakta olan Amerikalı Rebecca, nişanlısından henüz ayrılmıştır.

İsrailli kadın şoför Hanna’nın kullandığı bir taksiye biner, oysa Hanna, Ürdün’deki “Serbest Bölge”ye gitmektedir ve kocasının ortağı olan “Amerikalı” ile buluşup ondan yüklü miktarda para alacaktır. Rebecca, kendisini de götürmesi için Hanna’yı ikna eder. “Serbest Bölge”ye ulaştıklarında, Filistinli Leyla onlara Amerikalının orada olmadığını ve paranın da ortadan kaybolduğunu söyler.


Bratz
(Bratz: The Movie)


Yönetmen: Sean McNamara
Oyuncular: Jon Voight, Logan Browning, Janel Parrish...
Tür: Komedi
Süre: 90 Dk.
Yapım Yılı: 2007

Konu: Yasmin (Nathalia Ramos), Jade (Janel Parrish), Sasha (Logan Browning) ve Cloe (Skyler Shaye) kendilerini bildiler bileli, SDEYA, Sonsuza Dek En Yakın Arkadaşlar’tırlar. İlk tanıştıkları andan itibaren ayrılmaz bir dörtlü olan bu kızlar her zaman birbirlerinin kişiliklerini, yeteneklerini ve muhteşem moda stillerini desteklemişlerdir. Fakat şimdi Carry Nation Lisesi’ne başlayan Yasmin, Jade, Sasha ve Cloe yepyeni bir dünyayla karşı karşıyadırlar:

Burası bir cangıldır, ve dört genç kız, ergen olarak yaşamanın, son sınıf öğrencisi Meredith Baxter Dimly tarafından katı bir şekilde dayatılan, sosyal bağlantılar sistemiyle uğraşmak anlamına geldiğini ilk kez burada keşfederler. Kendilerini gitgide dışlanmış hisseden kızlar, kenetlenir ve "Bratz" grubu olarak ayaklanarak çevre baskısına karşı savaşmaya girişirler. İşte bu süreçte, gerçek gücün arkadaşlarının hakkını savunmak, özüne sadık kalmak ve hayallerinin ve tutkularının peşinden gitmekten kaynaklandığını öğrenirler.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 475
favori
like
share