Suçluluk bazen yemeğe yönlendiren bir duygudur. Herkesin mutluluğundan sorumlu olmadığınızı, başkalarının nasıl davrandığını ya da düşündüğünü kontrol edemeyeceğinizi anlamak, boşuna hissettiğiniz suçluluğu ve buna bağlı yeme sorununuzu büyük ölçüde çözecektir.

Kıskançlık hissi, yemeyle bağdaştırılmasa da aslında kendini başkalarıyla karşılaştıran birçok kişiyi yemeğe yönlendirir. Başkalarının dış görünüşüne aldanıp onların 'mükemmel’ hayatları olduğunu düşünerek boşuna kıskançlığa kapılmayın. Unutmayın, hiçbir şey dışardan gözüktüğü gibi değildir. Çok yakından tanıdığınız ve gerçekten hiç sorunsuz bir hayatı olan tanıdığınız kimse var mı diye bir düşünün. Emin olun ki dışardan sizin hayatınıza da bakıp imrenen kişiler vardır. Duygularınızla yemek yemenin, sizi olmak isteyeceğiniz noktadan uzağa götüreceğini bilin. :85:

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 481
favori
like
share
CADIKIZ Tarih: 15.09.2007 00:04
[COLOR="YellowGreen"]Turkcem yok pedaliza yoksa anliyabilecegin sekilde anlatirdim.senin benden daha iyi anlaman lazim:85:
Pedaliza Tarih: 14.09.2007 13:05
doğru olabilir ...

ben bu başlıktan bişey anlamadım cadıkızım
Sari Menekse Tarih: 14.09.2007 01:52
Olumsuz kiskanclik cok kötü birseydir elbette ama birde olumlu kiskancliklar vardir.Zaten olumlu kiskanc olan kisi birseyleri basarir ama olumsuz kiskanclik insani yer bitirir.
Kimileri nekadar yediginin farkina varmaz kimileri ise ac kalir :9:
cicime :) Tarih: 13.09.2007 10:59
güsell.....................
walla ben çok çok kıskancımdır
ama öle başkasının dış görünüşü falan değil
böle sewdiğimi arkadaşlarımı felan
başkalarından kıskanırım.. we gerçektende
yemekle bağdaşıyo çoğu zaman