YABANCI DİL (İngilizce)

1910 yılında İstanbul’da ilk dil okulu olarak eğitim vermeye başlayan Berlitz 1970 yılına kadar varlığını devam ettirdi. 1931 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ten yaptığı çalışmalar ve Türk dili üzerine hazırladığı kitap nedeniyle takdirname aldı. Bu dokümanı arşivinde hala onurla muhafaza ediyor. Yabancı dil eğitimini 129 yıldır 67 ülkede 500’yi aşkın merkezde kaliteli bir şekilde sürdüren Berlitz Biri Bizi Gözetliyor yarışmacılarına İngilizce eğitimine başlamıştır. Berlitz Language Center Direktörü Prof. Dr. Solmaz D. Ayarslan “ Yarışmacıların BBG evinde geçirecekleri süreyi İngilizce eğitimi ile etkin bir şekilde değerlendirmelerine ve gelecekleri için güzel bir kariyer planlayan yarışmacıların yetişmesine katkıda bulunduğumuz için çok mutluyuz” demiştir.

Reuben Silverman

İngilizce Öğretmeni Reuben Silverman Washington D.C dogumludur. Universite eğitimini Washington Universitesi'nde tamamlamıştır. Öğretmenlik Sertifikasını Amerikada aldıktan sonra ülkesindeki yabancılara Ingilizce eğitimi vermiştir. 2006 yılı Şubat ayından bu yana BERLİTZ DİL MERKEZİ İSTANBUL bünyesinde öğretmenlik yapmaktadır.

Kariyer Planlama // Nilay Yuksel Servi – Pinar Keskin
Pınar KESKİN
Netron Bilişim AKADEMİSİ
Kariyer Gelişim ve Girişim Merkezi Yöneticisi

Nilay YÜKSEL SERVİ

Netron Group
İnsan Kaynakları Müdürü - Danışman
1- Ön görüşme, tanışma
2- Genel Sunum
3- Hedef Belirleme, Yetkinlik – Hedef Bağıntısı
4- Yetkinlik Belirleme
5- 6- 7- Birebir Görüşmeler
8 Kariyer Planı Hazırlamak
9 Özgeçmiş Hazırlama
10 Mülakat Teknikleri
11 Rol Play Çalışması
12 Kurum içi İletişim – Çalışan İlişkileri
13 Motivasyon - Liderlik

Iletisim

1- Tanışma – İletişim Nedir?
2- Diksiyon
3- Fonotik Türkçe
4- Kişilerarası İletişim
5- Sessiz İletişim - Beden Dili
6- Konuşma Çalışmaları
7- Hitabet - Sanatı
8- Konuşma Çalışmaları
9- Sanat Kültürü
10- Tiyatro – Müzik – Sinema – Kitap
11- Okuma Çalışmaları
12- Yaşama Bilgisi ve İletişim
13- Kaliteli Yaşamak

Kisisel Gelisim // Dilek Ucay – Turgay Ucay
Turgay UÇAY

Uzmanlık alanları; eğitim merkezlerinin kurulması ve yönetilmesi, eğitim ihtiyaç analizleri yaparak eğitim bütçelerinin hazırlanması, eğitim programlarının planlanması ve koordinasyonu, yeni eğitim programlarının geliştirilmesi ve uygulanması, uzmanlık alanlarında seminerler verilmesi, personel seçimi ve yerleştirilmesi, kariyer gelişim programlarının hazırlanması ve yürütülmesi, kişilik testlerinin uygulanması ve analizi şeklinde özetlenebilir. Ayrıca “Sosyal Pedagog” olarak kurum çalışanlarına danışmanlık yapmaktadır.

Dilek UÇAY

Boğaziçi Üniversitesi Otel Yönetimi Sertifika Programının kurucularından olan Uçay öğretim görevlisi ve Koordinatör Yardımcısı olarak programın yönetiminde görev almıştır. İK ve Eğitim Koordinatörü olarak Danışmanlık şirketleri bünyesinde farklı şirketlere danışmanlık hizmeti vermiş olan Uçay, yürüttüğü bu görevler sırasında Personel Seçimi ve Yerleştirilmesi, Eğitim programlarının planlanması ve koordinasyonu, yeni eğitim programlarının geliştirilmesi ve uygulanması, kişilik testlerinin uygulanması ve analizi, kurum personelinin motive edilmesi ve yönetilmesi gibi sorumlulukları üstlenmiştir.

ECDL – Avrupa Birliği Bilgisayar Kullanma Ehliyeti // Semin Ozden – Erdem Yucel

Biri Bizi Gözetliyor Gelişim Okulu eğitim programına eğitmen kadrosu ile destek veren NETRON 1997 yılında kurulan ve Türkiye’de bilişim alanında birçok önemli projeye imza atan Netron Teknoloji, 7 grup şirketi ve profesyonel kadrosu ile farklı seviyelerde uzmanlık gerektiren kurumsal ve bireysel eğitimlerin yanısıra, danışmanlık ve yazılım alanında da hizmet vermektedir. “Microsoft Partner Programı 2005 - 9 Yetkinlik ile Türkiye’de yerleşik, Dünyadaki 1 Numaralı Microsoft iş Ortağı” olan Netron Teknoloji, 8.000 kurumsal müşterisi ve 50.000 mezunu ile sektörünün öncü ve lider kuruluşudur.

Mehmet Semin Özden

MS Office Eğitimleri Ürün Müdürü/ Bölüm Sorumlusu / Teknik Danışman

Can Erdem Tüzel
Teknik Danışman/Ms Office Ürünleri Eğitmeni

MS Windows
MS Word
MS Excel
MS Power Point
MS Outlook

Sağlıklı Yaşam

Ege Tıp Fakültesini bitirdi. Erzurum ili İspir ilçesi Kırık Nahiyesi ve köylerinde mecburi hizmetini yaptı. Türkiyede Doğal ve sağlıklı yaşamla ilgili bilincin geliştirilmesi konusunda çok sayıda Televizyon programı, Yazılı basın Röpörtajı, Seminer, Konferans ve Panellerle oldukça yoğun bir çalışma yapan Dr. Ender SARAÇ halen kendi kliniğinde görevine devam etmekte. Doğal ve Sağlıklı yaşamanın ve Doğal Tıp alanındaki özel çalışmaların yanı sıra Dr. Ender Saraç’ın ayrıca Ruhsal Gelişim Spirütüel Teknikler ve Pozitif Enerji Teknikler üzerine çalışmaları da toplumun yoğun ilgisini çekmektedir. Ender Saraç aynı zamanda CNN-Türk,TRT-1ve TRT-int, ATV gibi çeşitli kanallarda düzenli programlarda yapmış ve dönem dönem toplum sağlığını ilgilendiren konularda TV proglamlarına devam etmektedir. Saraç aynı zamanda gazete yazarı olup halen sağlık yazılarına devam etmektedir.

Spor ve Egzersiz

Dr. Haluk SAÇAKLI (Bilim Doktoru)
Yüksek lisans ve doktora eğitimi'ni : 1985 – 1990 Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü “Spor Sağlığı” Ana Bilim Dalında tamamlayan Dr. Haluk SAÇAKLI, 1978 – 1986 Marmara Üniversitesinde ve 1986 – 1996 arası İstanbul Teknik Üniversitesinde “Sporcu Sağlığı ve Beslenme” “Sağlıklı Zayıflama” derslerini yürüttü. Bu konularda çok sayıda kitabı yayınlanan Haluk SAÇAKLI halen kendi adı ile hizmet veren Obezite & Danışmanlık Şirketinde; “Sağlıklı ve Kaliteli Yaşamak için Bilimsel Yollarla Zayıflama” ile ilgili çalışmalarına devam etmektedir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2079
favori
like
share
umut_alin Tarih: 22.09.2007 08:53
hımm