Portekiz basını: "Tyson Scolari"

Portekiz ile Sırbistan arasındaki Euro 2008 eleme maçının son anlarında saha kenarında ilginç olaylar yaşandı. Son 3 maçında galibiyet yüzü görmeyen Portekiz'in teknik direktörü Scolari, rakip takımın bir futbolcusuna saldırdı.

Sırbistan karşısına son iki maçta aldığı beraberliğin baskısıyla çıkan Portekiz, Jose Alvalade'de Simao ile öne geçti. Tam maçı kazandıklarını düşünüyorlardı ki Ivanovic, sahneye çıkarak Portekizlileri şok eden gole imza attı. Bu golle maç 1-1 sona erdi ve Portekiz, Euro 2008 yolunda önemli bir darbe yedi. Bu skor tüm Portekiz takımında büyük şok yaratırken, en ağır tepkiyi teknik direktör Scolari verdi.

Saha kenarında Sırbistan'ın Sevillalı ismi Ivan Dragutinovic ile tartışan Brezilyalı, birden yıldız futbolcuya bir tokat etti. Başta Dragutinovic olmak üzere herkes şok olurken, kendini toparlayan Sırp yıldız ve arkadaşları Scolari'nin üzerine yürüdü. araya girenler kavgayı büyümeden önlerken, Sırplar çok zor sakinleşti.
SCOLARI ALAY KONUSU
Portekiz basınında, Scolari'nin Dragutinoviç'e yumruk attığını gösteren fotoğraf manşetlerden verilirken, ABD'li ünlü boksör Mike Tyson'a atıfta bulunularak, ''Tyson Scolari'nin Gecesi'' başlığı kullanıldı. ''A Bola'' adlı spor gazetesi, Portekiz tarihinde ilk defa bir milli takım teknik direktörünün rakip takımın oyuncusuna yumruk attığını belirtirken, Brezilyalı teknik adamın hareketi sert dille eleştirildi.

1-1 devam eden maçın son dakikalarında saha kenarında meydana gelen olayda Scolari'nin yumruğu tam olarak isabet etmezken, Brezilyalı teknik adam, maç sonrasında olayı inkar etti. Scolari, ''Yalan. Oyuncuya yaklaşmadım bile. Sadece Quaresma'yı savundum. Bu yüzden ellerimi açmak zorunda kaldım. Dragutinoviç'i Quaresma'dan ayırmaya çalışıyordum'' dedi.

Sırbistan Teknik Direktörü Javier Clemente ise meslektaşı Scolari'nin hareketini ''kabul edilemez'' olarak değerlendirip, UEFA'dan ciddi bir karar almasını istedi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 278
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 15.09.2007 08:51
hemde hic yakismamis
hakan2230 Tarih: 15.09.2007 04:38
SCoLaRi Gißi ßüYüK ßiR FuTßoL aDaMıNa YaKıŞMaMıŞ :9: