Raikkonen çok hızlı
Bu sezon büyük tartışmaların yaşandığı Formula 1'de sezonun 14. yarışı olan Belçika Grand Prix'si önöcesi ilk antrenman turları bugün yapıldı.

Geçen yıl tadilat nedeniyle yarışların yapılmadığı Formula 1'in en uzun pisti Spa-Francorchamps'de Ferrari'nin Fin pilotu Kimi Raikkonen en iyi zamanı yapan pilot oldu.

Dün Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) tarafından casusluk skandalında suçlu bulunarak markalar klasmanında kazandığı tüm puanları silinen ve bu yılki markalar klasmanı şampiyonasından ihraç edilen, ayrıca 100 milyon dolarlık para cezasıyla F1 tarihinin en ağır cezasına çarptırılan McLaren Mercedes'in pilotları Lewis Hamilton ile Fernando Alonso, bugün pistlere dönerek Raikkonen'in ardından antrenman turlarında ikinci ve üçüncü sırayı aldı.

FIA, dün açıkladığı kararda McLaren takımını cezalandırırken, Hamilton ve Alonso'ya hiçbir ceza vermemişti. Takım kaptanı Ron Dennis yaptığı açıklamada, ''Bizim için en önemli şey bugün motor yarışlarına devam ediyor olmamız'' dedi.

Öte yandan McLaren takımının, cezaya itiraz için FIA tarafından açıklanacak gerekçeli kararı beklediği, kararın açıklanmasından sonra itiraz edilip edilmeyeceğinin netlik kazanacağı bildirildi.

Ferrari ile McLaren Mercedes arasında yaşanan casusluk skandalı, Temmuz ayında, Ferrari'nin mekanikçisi Nigel Stepney'in 780 sayfalık, içinde Ferrari'nin araç dizaynından motor ve aerodinamik konulara kadar çok geniş bir alanı kapsayan dosyayı McLaren'in baş mühendisi Mike Coughlan'a sızdırmasıyla patlak vermişti.

Daha sonra İtalyan polisinin yaptığı aramalarda dosya Coughlan'ın evinde bulunmuştu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 314
favori
like
share