[COLOR="pink"]Formda kalmak pek çok kişi tarafından kendi kişisel özelliklerine göre şekillendirilebilir. Kilo problemi olmayan kişiler tarafından aynı kiloda kalma çabaları olarak nitelendirilirken benzer durum kilolu biri için eski kilosuna kalmak olarak nitelendirilebilir.

Bu terim sadece fiziksel değil, ruhsal ve zihinsel sağlığın iyiliğini kapsayan ve sağlığın her aşamasını içeren bir ifadedir. Beslenme ve fiziksel aktivite, her biri için temeldir.
Formda olmanın yaşı yoktur. Formda kalmak, her yaşta düzenli fiziksel aktivite ve iyi beslenmeyi içeren bir yaşam şeklidir. Ne kadar erken başlanırsa sağlık için o kadar iyi olur. Her yaşta ve yaşamın her aşamasında kendi potansiyelinizin en fazlasını yapın. Besin seçimi ve fiziksel aktiviteyi gereksinimlerinize adapte ederek, kişisel alışkanlık ve yaşam biçimi haline getirerek sağlıklı olabilirsiniz. Bu kitap yaşam boyu sağlıklı beslenme ve aynı zamanda besinlerden zevk alma konularında bilgilendirmektedir.

İyi beslenme ve düzenli fiziksel aktivite- sadece biri değil- formunuzu geliştiren yaşam şekli ile ilgili ayrılmaz iki alışkanlıktır. Yaşam şekilleri ile ilgili diğer kararlar da sağlığınızı olumlu yönde etkilemektedir. Yeterli uyku, sigara içmeme, stresi kontrol altına alma, orta düzeyde alkollü içecek tüketme, emniyet kemeri kullanma, hijyen kurallarına uyma ve sağlığı korumak için düzenli olarak tıbbi kontroller yaptırmak bunlardan birkaçıdır.

Beslenme terimini hep duyarsınız. Besin ve formda kalma ilişkisi, duyumlarınızın temelini oluşturur. Beslenme yiyeceklerin vücudu nasıl beslediğine bağlıdır. İyi beslenme de aşırıya kaçmadan vücudun gereksinimine yetecek kadar besin alınmasıdır.

Bugünkü beslenme bilgileri yıllar süren bilimsel araştırmalar sonucu elde edilmiştir. Sağlık ve besinlerle ilgili araştırmaların uzun bir tarihi geçmişi vardır, hatta bununla ilgili eski Yunanların da kayıtları bulunmaktadır. Fakat beslenme ile ilgili gizemler 19. yüzyıla kadar açıklığa kavuşturulamamıştır. Bundan sonra bilim adamları beslenme ile ilgili pek çok soruyu cevaplayabilmişlerdir. Çalışmalar devam etmekte ve bilim adamları beslenme, besinler ve onların sağlıkla ilgileri hakkında önemli soruları araştırmaktadırlar.

Günümüzde beslenme önerileri somut bilimsel bulgulara dayanmaktadır. Eskilerden farklı olarak, sağlık için yiyecek seçiminde geçerli güçlü temellere sahibiz, kişisel sağlığınız için beslenme ilkelerini uygulama ve öneriler alma, size bağlıdır

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 7500
favori
like
share
kity_cat Tarih: 11.12.2012 09:07
Bugune kadar cok fazla yontem deneyip sonuc alamadim ya da verdigim kilolari geri aldim.En son Ece Vahapoglu ve kitaplarini kesfettim.Kitaplarinda cok onemli puf noktalari veriyor Ece Vahapoglu "Fit bir vücut için illa zayıf olmanız gerekmiyor. Önemli olan ; sağlıklı ve sıkı bir vücuda sahip olmak.O yüzden tartıyı unutun.Zayıf birininde sarkmış vücudu olabilir, öte yandan kilosu daha çok birinin vücudu sıkı olabilir.Kilonuza ve rakamlara takılmayın;kas-yağ oranınıza bakın." diyor.Ben simdiden sonuc almaya basladigimi hissediyorum.Siz de bir goz atin derim.
[url]http://www.60idealserisi.com/[/url]
Nehir Tarih: 08.04.2009 14:35
evet diyet yapanların işi zor ama imkansız değil...
melhan Tarih: 16.10.2008 14:04
diyet yapanlara allah kolaylık versin zor iş
turk_playboyist Tarih: 10.08.2008 17:24
ewet doru bnde uyuluyorum faydasını gördüm
scorpion_s15 Tarih: 05.08.2008 15:08
eline sağlık sağol
gulumse1 Tarih: 09.07.2008 15:33
evet hatta bazıları çöp poşeti sarıyor özellikle ev hanımları fakat çok etkili olduğunu duydum ve gördümde... (annemden)
keatcher Tarih: 05.07.2008 13:29
BENCEDE DENEYİN ARKADAŞLAR İŞE YARIYOR
crescendo Tarih: 03.07.2008 18:00
adacık Tarih: 21.06.2008 23:49
acemi er doru sölüyoo ben uyguluorum ve işe yarıyor deneyiin..