Cilt güzelligi hakkında


25 yaşında tamamlanan hücre yenilenmesi, yerini her geçen yıl yaşlanmaya başlayan bir cilde bırakıyor. Erkenden kırışıklarla tanışmamak için yapılması gereken tek şey, cilde ihtiyacı olan oksijen ve nemi sağlamak.


Günlük hayatın yoğun temposundan en çok etkilenen yüzümüz, en çok da ihmal edilen bölgemizdir aslında. Yanlış kullanılan ürünler, cildin makyaj sonrası temizliğinin ihmal edilmesi cildimizin gerektiğinden de erken yaşlanmasına neden olur. 25 yaşına kadar tamamlanan hücre yenilenmesinden sonra 30'lu yaşlarda görülmeye başlayan hafif kırışıklıklar 40'lı yaşlarda belirginleşmeye başlar.


Enstitülerde cilt tipine göre uygulanan kürlerle birlikte evde cilt bakım ürünleriyle yapılan günlük bakımlar ciltteki ölü derinin kaldırılması, cildin hava alması, nemlenmesi ile birlikte fonksiyonlarının etkin şekilde yenilenmesine yardım ediyor.


Güzellik enstitülerinde uygulanan kürlerin ve günlük ev bakımının cildin hızlı bir şekilde yaşlanmasını önlediğini vurgulayan ENES Bio Estetik uzmanlarından Nesrin Süer, yoğun bakım kürlerinin 25 yaş sonrasında uygulanmasının uygun olduğunu söylüyor. Beş hafta süren yoğun bakım kürlerinin cilt durumuna ve yaşa göre değiştiğini söyleyen Sürer, kür öncesi yapılan cilt analiziyle kür tipinin belirlendiğini kaydediyor. Günlük bakımın ise özellikle akşamları yatmadan önce yapılmasını öneriyor.


Evde cilt bakımı önerisi

Yüzünüzü, evde kaynatılan papatya ve ıhlamur buharını tutup yumuşattıktan sonra, nemli parmak uçlarınızla masaj yaparak cildinizin en dış tabakasındaki ölü hücreleri atarak gözeneklerinizi açın. Bol suyla yüzünüzü yıkayın, ardından cilt tipine uygun maskeyi yüzünüze ve boynunuza sürün. 20 dakika bekleyin. Sonra yüzünüzü iyice yıkayıp kuruladıktan sonra nemlendirici ve tonik sürün.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 610
favori
like
share
CA-CHALLENGE Tarih: 20.09.2007 16:47
ellerine sağlık kardeşim.umarım kanada da konular açarsın
missx Tarih: 20.09.2007 15:48
teşekkürler..
Serendipity Tarih: 19.09.2007 10:29
Teşekkürler vulkan
Nerqish Tarih: 19.09.2007 10:04
[COLOR="SlateGray"]tesekkurler
SU-PERISI Tarih: 19.09.2007 10:02
paylaşımın için saol
CADIKIZ Tarih: 18.09.2007 22:47
[COLOR="YellowGreen"]Tesekkurler bilgiler icin