McRae'nin adı ölümsüzleşiyor!
Kısa süre önce geçirdiği helikopter kazasında yaşamını yitiren dünya ralli eski şampiyonlarından İskoç pilot Colin McRae'nin adı, Kemer'de yaşatılacak.

İskoç pilot 2006 yılı 12- 14 Ekim tarihleri arasında Antalya'nın Kemer İlçesi'nde gerçekleştirilen Dünya Ralli Şampiyonası'nın 13'ncü ayağı Rally Of Turkey'e katıldı, son olarak da Olympos etabında yarıştı. Colin McRae, şampiyonada talihsizliklerin etkisi ile başarılı olamadı ve Olympos etabında mekanik bir arıza nedeniyle yarış dışı kaldı.

Efsane pilotun ölüm haberi ardından Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Kemer Belediyesi, son yarışını Kemer'de yapan ünlü pilotun adını yaşatmayı hedefliyor. TOSFED Spor Komitesi Başkanı Metin Çeker, bu konu ile ilgili görüşmeleri sürdürdüklerini belirtti. Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker de 2008 yılında Dünya Ralli Şampiyonası'nın Kemer ayağında İskoç pilotun adını yaşatmak için çalışma içerisinde olduklarını, federasyonla görüşülerek en azından bir seyirci etabına McRae'nin adını vermek istediklerini söyledi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 350
favori
like
share