Bütün sesler birbirine karışıp hayatımı darmadağın etmeye kararlılar sanırım bugün. Zamanın kötü olaylarla bir anlaşması var mı bilmiyorum ama ne zaman kötü bir şey olsa hayatımda, takvim o anlamsız ve saçma günü Pazar olarak ilan eder. Belki de zaman hep kavga etmek istiyor benle.

Bugün yine çıkmakta zorlandım sımsıcak yatağımdan. Uykumu yarım bırakıp sapsarı güne baktım penceremin ardından. Evet, sarıdan nefret ederim! Dün kaçta uyuyabildiğimi hatırlamıyorum, zaten saate de bakmadım, söylemeye gerek var mı bilmiyorum ama zamanla aram hiç iyi olmadı. Hep zamansız yaptım içimdekileri. Milletin zamana bıraktığı şeyi o an yapmak hoşuma gitti, aslında belki de gitmedi. Hoşuma gittiğini düşündüğüm için değil, başka bir zaman yapamayacağım için o anda yaptım. Herkes cesaretli diye sıfatlandırıp dursun beni, hiç de öyle değildim, değilim doğrusu. Ancak pat diye söyleyebilirim, "Evet şimdi!", dediğim anda her şeyi.

Dün hiç içmediğim halde bir sarhoş gibi saçmaladım, "Evet şimdi!", dedim kendime. Hiç kimse için o an doğru zaman olamazdı. Ben hiç kimse olamadım. Herkes gibi olmayı gerçekten çok isterdim. Karşımdaki insan bile pattadanak gelen kelimelere nasıl şaşıracağını bilemedi. Ben zaten tepkisizliğe alışığım, ama o tepki vermemeye alışık olmadığından olsa gerek bildiği sözcüklerle o saatte kurulabilecek en mantıklı cümleyi kurdu belki kendince. Dinlemiyordum onu, ne söylediği umurumda olmadığından yahut dinlemeyi sevmediğimden değil. Hangi sözcüğü kullanırsa kullansın hep aynı şeyi söyleyecekti zaten. O yüzden dediklerini dinlemedim, gecenin hiç olmadık saatinde yine o müziği açıp şiir yazdım. Uzun zamandır yazmıyordum, iyi gelmedi.

Ben hiç sarhoş olmadım, oysa olmayı isterdim, sarhoşken saçmalayıp "Tüh sarhoştum." diyebilmeyi. Dün sarhoş değildim ve benim dün sarhoş olmadığımı da en iyi bilen oydu belki de... Konuşmasını dinledim, sonra çıktım gittim. Kaçmak değil, beklemek anlamlı olmadığı için gittim. Neden duygularıma söz geçiremiyorum diye hesap sormayacağım kendime. Yatağa attım kendimi. Bazen uyumak insana iyi gelir, yani iyi geldiğine inanmak güzeldir. Ben de kendimi kandırıp uykuya çekildim. Yastıkla boğuşarak uykuyu bekledim, gelmedi, diğer beklediğim her şey gibi, o da geç kaldı. Ne ara yakaladı beni bilmiyorum ama sabah onu bırakıp yatağımda uyandım işte. Uyanmak! Şu an hiçbir şeyi hatırlamamayı tercih ederdim oysa. O da sımsıcak yatağında uyanıp uyanmama arasında gidip geliyordur muhtemelen. Ah be canım keşke hafızanda bir temizlik yapabilsem demiyorum. Çünkü pişman değilim söylediklerime. Ben sadece ve sadece seni seviyorum.

Hala penceremden dışarı bakıyorum. Kulaklığı takıp, yine aynı şarkıyı açtım, o da sever bağıra çağıra kaç kere söylediğimiz bu şarkıyı.

"...Bu aşk burada biter ve ben çekip giderim
Yüreğimde bir çocuk cebimde bir revolver
Bu aşk burada biter iyi günler sevgilim
Ve ben çekip giderim bir nehir akıp gider..."

İçimde bir şeyler yanağımı kıpkırmızı yapıyor, odamda ayna yok, ama farkındayım. İşte dünyam kırmızı,ben kırmızıyı da sevmem oysa...

Dengenin en zor halinde sırıtıyor sevmek. Şimdi sadece onla yanyana oturup ölene kadar susabilirim. Sevmek başka bir şey derler, sevmek ben sevince o sıfatı alır oysa. Herkes sevebilir, herkes unutamayabilir. Ama kimse benim gibi başka sevemez.

Sessizlik hayatımı mahvetmeye inatla başladı yine o sıkıcı şarkısıyla. Sevmek tüm notalarda güzel. Boşuna konuşma güzelim, tüm kelimeler aynı cümleleri kuruyor sevince. Boş bir umut bile yok içimde. Sadece ve sadece sevmenin ilginç aptallığı. Ah be canım geç kaldım biliyorum ya da çok erkendi gelişim.


Şarkı sözü Kumdan Kalelerin'in söylediği, sözleri Ataol Behramoğlu'na ait "Bu Aşk Burada Biter" den alıntıdır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1808
favori
like
share
Asiyan Tarih: 19.09.2007 23:45
Sessizlik hayatımı mahvetmeye inatla başladı yine o sıkıcı şarkısıyla. Sevmek tüm notalarda güzel. Boşuna konuşma güzelim, tüm kelimeler aynı cümleleri kuruyor sevince. Boş bir umut bile yok içimde. Sadece ve sadece sevmenin ilginç aptallığı. Ah be canım geç kaldım biliyorum ya da çok erkendi gelişim.

çok güzel teşekkürler canım