ÇOCUK FAKTÖRÜ

Konu ikinci evlilikse, o zaman sorunlar ve baskı da ikiye katlanıyor. Bir kere her şeyden önce ilk evlilikten olan çocuk meselesi ve bu durumda ortaya çıkan, sevimsiz 'üvey' kavramı var. Tabii bir de fazladan işe karışan aile ve akrabalar. Üstelik her birinin de bu düğünün nasıl olması gerektiğiyle ilgili değiştirilmesi zor fikirleri var. İlk evlilikten çocukların olması ihtimal dahilinde. Tabii onlara bu durumu açıklamak da kolay bir iş değil. Peki ne yapabilirsiniz? Onlara evlenme planlarınızdan bahsedin ve bunu olabildiğince erken yapmaya çalışın. Bunu, evleneceğiniz kişiyle beraber yapın.

Çünkü sizi birlikte görmek, çift olarak algılanmanızı ve kararın önemini vurgular. Bu konuyu sizinle konuşmaları için onlara zaman ayırın.

FİKİRLERİNİ SORUN

Çocuklarınızın yaşları büyük bile olsa bu onları için kolay bir durum olmayacaktır. Çocuklarınıza düğün günüyle ilgili önerilerini sorun. Onları da hazırlıklara dahil edin.

İkinci kez evlenen gelinler, ne giyecekleri konusunda kararsız kalır. Etrafın fikirlerinden etkilenmeyin. Sonuçta ikinci kez evlenenlerin ne giyeceğine dair bir kural yok. Bu ikinci evliliğiniz olduğu için, size 'makul' bir giysi giydirmeye kararlı akraba ve mağaza görevlilerinden uzak durun.

Davetiyeleri göndermeden önce evlenme planlarınızdan olabildiğince az insana bahsedin. Özellikle de küçük bir törenle evlenmek istiyorsanız.

Muhtemelen herkese bu haberi vermek istiyorsunuz ama düğüne çağırmayı düşünmediğiniz insanlara da bunu haber vermek alınmalarına sebep olacaktır.

YENİ BİR HAYAT

İlk evliliğinizi düşünün ve eğer mümkünse, evleneceğiniz kişinin sizden önceki düğün fotoğraflarına da bakmaya çalışın. Bu, size nasıl hazırlanacağınıza dair iyi bir başlama noktası sunacaktır.

Yeni bir hayata başlıyorsunuz. Düğününüze çağıracaklarınızın birçoğu sizi daha önce de evlenirken görmüş olacak. Bu nedenle tamamen yeni bir başlangıç yaptığınızı göstermeniz iyi olacaktır.

Daha önce hiç evlenmemiş biriyle evleniyorsanız, kendisinin 'ikinci' olduğunu hissettirmemelisiniz. İlk evliliğinizde kullandığınız tema, öğeleri vs kullanmak onu mutsuz edebilir ve sizden uzaklaşmasına sebep olabilir

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 486
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 21.09.2007 16:24
ikinçi evliliklerde çoçuk büyük problem oluyor.paylaşımın için saol sindy