İsmail Türüt'ün Olay Olan Son Albümü 'Plan Yapmayın Plan' Bursa'daki Plakçıların Yüzünü Güldürdü. Ozan Arif'in Sözlerini Yazdığı 'Plan Yapmayın Plan' Türküsünün Bulunduğu Albümde Ciddi Artış Yaşandı.Karadenizli türkücü İsmail Türüt'ün olay olan son albümü "Plan yapmayın plan" Bursa'daki plakçıların yüzünü güldürdü. Ozan Arif'in sözlerini yazdığı "Plan yapmayın plan" türküsünün bulunduğu albümde ciddi artış yaşandı. Daha önce satışların durma noktasına geldiğini belirten plakçılar, günde 25-30 kaset ve CD sattıklarını söyledi.

Toprak Music'in sahibi Bestami Toprak, olaylı kaset sonrasında Karadenizli sanatçının CD satışlarından gözle görülür bir artış olduğunu söyleyerek, "Önümüzdeki günlerde büyük bir patlama bekliyoruz" dedi.

Yaklaşık 10 gün önce satışa sunulan CD'lerin beklenenden daha fazla ilgi görmesinin yaşanan tartışmalara bağlı olduğunu söyleyen Toprak, günde ortalama 15-20 kişi CD'yi soruyor. Bazıları pahalı geldiği için almazken, taleplere yetişmekte zorlanıyoruz" diye konuştu.

Günlerdir süren tartışmalar sonrasında gözle görülür bir artışın yaşandığını söyleyen Çokran Plak çalışanlarından Metin Kara ise, "Tartışmalar sonrası Türüt'ün son kasetinde gözle görülür bir artış sözkonusu "şeklinde konuştu.

Tartışmaların yaşanmaması durumunda kaset satışlarının bu kadar fazla olmayacağını söyleyen Kara, günde ortalama 20 ile 25 arasında kaset CD satışı yaptıklarını bundan da esnaf olarak memnun olduklarını sözlerine ekledi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1467
favori
like
share
Nerqish Tarih: 23.09.2007 08:35
[COLOR="SlateGray"]reklamin iyisi kotusu olmazmis tesekkurler paylasim icin