Volvo S40 yenilendi

Yenilenen Volvo S40’ın sportif görünümünde dikkati çeken, otomobilin radyatör ızgarasındaki Volvo ambleminin daha da büyütülmüş olması, farlar ve hava girişlerinin de yenilenmiş olması.

Yenilenen seride, 10 beygirgücü artışla 230 hp güç sağlayan T5 motorun yanı sıra, 100 hp 1.6, 125 hp 1.8, 145 hp 2.0, 140 hp 2.4 ve 170 hp 2.4i olmak üzere beş benzinli ve 240 NM Tork ve 109 hp güç sağlayan olan 1.6 Turbo Dizel motor seçeneği sunuluyor. Yenilenen Volvo S40'da da en çok tercih edilen motor seçeneğinin tutumlu ve sportif özellikler sunan 1.6 Turbo Dizel olması bekleniyor.

2007’nin sonunda sunulacak olan ve sürücüye 400 Nm’ye kadar tork sağlayacak D5 motor da yenilikler arasında yer alacak. D5, beklenen Euro 5 Avrupa egzoz atığı değerlerine uygun olan ilk motor olma özelliğini taşıyor.

Yenilenen S40’ın isteğe bağlı, hareketli Bi-Xenon farları, sürücünün direksiyon hareketine paralel olarak hareket ediyor. Bi-Xenon farlar, sürücünün direksiyonu çevirmesiyle yolun yönüne göre hareket ediyor.

Ayrıca otomobilin hava yastıklarının açılması durumunda otomatik olarak çalışan flaşörler, karanlıkta meydana gelebilecek kazalarda, arkadan gelen sürücülerin dikkatini çekiyor.

Fren lambalarındaki Acil Frenleme Lambası (EBL) özelliği, fren pedalına sert basılması durumunda, fren lambalarının hızla yanıp sönmesini sağlayarak arkadan gelen sürücüyü uyarıyor.

Yenilenen S40’ta arka lambaların alt bölümü, bir önceki nesilden 30 mm daha yüksekte bulunuyor. LED tipi fren lambaları ve LED tipi park lambaları da aracın gövdesinin tepe noktasını öne çıkarıyor.

Yeni tamponun alt köşelerinde tamponla bütünleşen yansıtıcılar bulunuyor. Tamponun daha alçak ve geniş duruşu, egzoz borusunun daha yatay çizgileriyle tamamlanıyor.

Yenilenen Volvo S40’ta isteğe bağlı olarak Premium Sound donanımı sunuluyor. Sistemde Alpine marka amplifikatör, Dolby® Pro Logic II Surround ve Danimarkalı Dynaudio firmasının ürettiği hoparlörler kullanılıyor. High Performance ve Premium Sound donanımları, MP3 veya WMA türünde dosyalar içeren müzik CD’lerinin çalınmasına olanak tanıyor. Ayrıca, tüm ses sistemlerinin taşınabilir MP3 çalar gibi cihazların bağlanabilmesi için fazladan bir soketi (AUX) bulunuyor. USB ve iPod bağlantıları aksesuar olarak alınabiliyor.

22,500€'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulan 2008 model S40'ların Smart, Premium ve Dynamic Edition olmak üzere 3 farklı seçeneği bulunuyor.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2960
favori
like
share