Tabağınızı Renklendirin!
Kırmızı, koyu yeşil, sarı, turuncu... hatta mavi! Renkli biberler, tatlı patatesler, havuçlar, domatesler, çilekler: Hepsi de vitaminler ve hastalıklarla savaşan antioksidanlarla dolu.


Çeşitliliği Arttırın!
Temel besinler, enerji veren besinler, düzenleyici besinler: Vücudunuzun hepsine ihitiyacı var. Yağsız protein kaslarınızı güçlendirmenize yardımcı olur; tahıllar ve diğer karbonhidrat içeren besinler enerji kazanmanızı sağlarlar; meyveler, sebzeler ve Activia gibi probiyotik besinler sindirim sisteminizin düzenli çalışmasına yardımcıdırlar. Hiçbir gıda tek başına size gerekli olan tüm besini sağlayamaz - bu yüzden çok geniş bir gıda yelpazesini tüketmek gereklidir.


Kahvaltı Edin!
Çok tekrarlanan bir söz vardır: Kahvaltı üç günde aldığınız toplam besin ve kalori değeri kadar yapılmalıdır. Günün bu ilk öğününü lezzetlendirmek sizin elinizde: Taze meyve suları, mineral yönünden zengin yulaf ve tahıllar ve bir paket Activia!


Akıllı Atıştırma
Canınız lezzetli birşeyler istediğinde sulu bir elma, olgun çileklerden oluşan bir tabak ya da bir kase Activia sizi mutlu edecektir. Besin değerleri açısından zengin gıdalar, hem ağız tadınıza hem de beden sağlığınıza katkıda bulunacaktır.


Yiyeceğinizin Zevkini Çıkarın!
Yemek yemek bir zevktir. Yiyeceğinizi sakin ve stresten uzak bir yerde, rahat bir şekilde tüketmek sindirim sistemi sağlığınızın gelişimi açısından büyük bir öneme sahiptir.

Besinlere Zarar Vermeden Yemeklerinizi Hazırlayın!
Yemekleri fazla kaynatmaktan ve kızartmaktan kaçınınız. Bu iki işlem sebze ve gıdaların içerisinde bulunan minerallerin ve vitaminlerin değerlerini kaybetmesine sebep olur.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 381
favori
like
share