Wenger sözü aldı

Bugün açıklanan kar oranıyla İngiltere'nin en zengin kulübü durumuna yükselen Arsenal'de Arsene Wenger gelecek sezon için transfer bütçesini şimdiden garanti altına aldı. Gunners yönetiminin Fransız teknik adama 70 milyon poundluk bir bütçe ayıracağı belirtiliyor.

Emirates'e taşındıktan sonra 200 milyon poundluk geliriyle ManU, Chelsea ve Liverpool'u geride bırakan Arsenal, gelecek sezon son yılların aksine inanılmaz bir bütçeyle transfere girecek. Kulüp direktörü Keith Edelman, yaptığı açıklamada, "Arsene ve takımın performansı ortada. Artık gelecek sezon için 70 milyon poundluk bir bütçemiz olacak ve Wenger isterse bu oranı daha da yükseltebiliriz. Ancak kulübün bugünkü durumunun devam etmesi için performansımız hep en üst düzeyde kalmalı" dedi.
Arsene Wenger, son yıllarda Vieira, Reyes, Pires, Cole ve Henry gibi önemli isimleri satmasına rağmen pahalı bir transfer yapamamış ve kadroda gençleştirmeye gitmişti. Ancak Wenger'in bu planı bu sezon sonuç vermiş gibi görünüyor. İki yıllık duraklamanın ardından Arsenal, 6 maçta topladığı 16 puanla lider durumda bulunuyor.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 319
favori
like
share