Marsilya'da Gerets dönemi

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Marsilya, bu sezonki kötü performansın ardından Albert Emon ile yollarını ayırdı ve Galatasaray'ın eski teknik direktörü Erik Gerets ile anlaşmaya vardı.

Marsilya'nın resmi internet sitesinden de duyurulan haberde başkan Diouf, Albert Emon'a teşekkür ederken, "EMon'la yollarımızı ayırmaya karar vermek çok zor oldu. Ancak zor da olsa böyle bir değişim gerekiyordu. Belçika, Hollanda ve Türkiye'de çok başarılı işlere imza atan Gerets ile yeniden eski başarılı günlerimize döneceğiz" dedi. Belçikalı teknik adamın son olarak Galatasaray'ı Türkiye şampiyonu yaptığı vurgulandı.

Albert Emon, geçen sezon takımı ligde 2. yapmasının ardından bu sezona çok kötü başlamış, üstüste gelen mağlubiyetler sonrasında Beşiktaş galibiyetiyle biraz olsun nefes almıştı. Ancak ligde alınan Auxerre mağlubiyeti Fransız teknik adamın sonu oldu. Marsilya, bu sezon aldığı tek galibiyetle 16. sırada yeralıyor.
53 yaşındaki teknik adam, Marsilya'ya 1993'teki tarihi zaferleri yaşatan Raymond Goethals'ın ardından 2. Belçikalı oldu. Gerets Marsilya'nın başındaki ilk maçında haftasonu Saint Etienne karşısına çıkacak.

Bu arada Fransız ekibinin yeni teknik patronu Gerets, 28 Kasım'daki Beşiktaş maçında 6 ay önce ayrıldığı İstanbul'u bir kez daha ziyaret edecek. Gerets Galatasaray'ın başındayken Beşiktaş karşısında İnönü Stadı'nda 1 mağlubiyet, 1 de galibiyet almıştı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 328
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 27.09.2007 07:41
fenerbahcelilerin"de gonlundesin:85:
hakan2230 Tarih: 26.09.2007 17:41
GeReTS i SeVeRiM aLNıNDaN DaMLaYaN KaNı Ve VeDa KoNuŞMaSıNDa GöZLeRiNiN DoLuŞuNu HaLa uNuTMaDıK ßaŞaRıLaR eRiC GeReTS HaLa ßu TaRaFTaRıN GöNLüNDe öNeMLi ßiR YeRe SaHiPSiN