BolaHenk

2005 Yılında Kuruldu
Çalışmalarını Daha Çok Sinema Ve Televizyon Müziği Alanında Genişletmeyi Amaçlayan BOLAHENK Müzik Deneyimlerini Birleştirerek Yeni Bir Ses Peşinde Koşan Müzisyenlerin Oluşturduğu Bir Topluluk

''BOLAHENK'' ismini Nerden Aldık, BOLAHENK ismini Bir Şiirden Aldık,BOLAHENK Nuri Bey'den Aldık,Bir Ney'den Aldık,Bir Nota'dan Aldık, Bir Sokak'tan Aldık,BOLAHENK Sözcügünün Kendi Sesinden Aldık'' Diyorlar.

Nadir Göktürk

1950 Mersin Doğumlu 1979 Yılında İstanbul Türk Musikisi Devlet Konservutarı'nı Bitirdi. 1965 Yılından Beri Çeşitli Müzik Gruplarında Şarkı Yazarı Aranjör Ve Çalgıcı Olarak Çalıştı. 1982 Yılından Bu Yanada ' Ezqinin Günlüğü' Müzik Toplulugunda Çalmaktadır.Ayrıca Bugüne Dek Birçok Sinema Filmi Ve Belgesel Film İçin Müzikler Yazdı.


Deniz Bayrak

1974 Yılında İstanbulda Doğdu. İlk Ve Orta Öğrenimini İstanbulda Tamamladı. 1991 Yılında Grup Barana Katıldı. Aynı Yıl Müjdat Gezen Sanat Merkezine Girdi.

1992 De Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde Müzik Öğretmenliği Bölümüne Kaydoldu Bitiremedi. Gitar Çalşmalarını Gitarist Hüsrev İsfendiyaroğlu'yla Sürdürdü Aydın Esen'in Derslerine Katıldı. Grup Barandan Arkadaşları Hüsamettin Küçük Ve Muharrem Akgün'le Bumerang Grubunu Kurdu. Yurt İçi Ve Yurt Dışında Bir Çok Festivalde Çaldı.

2003 yılında Bumerang Ekibiyle Birlikte Patika Grubunu Oluşturdular. Albümleri 'Aşk Beni Büyütmedi' 2004 Yılında Çıktı. Gene Aynı Yıl Hüsnü Arkan Ve Erkan Gürer'le Kurdukları Destur'un ilk Albümü 'Deli Bu Dünya' Yayınlandı

Geçmiş Yıllarda Bir Çok Sanatçının Albüm Kayıtlarına Ve Konserlerine Katıldı. 2003'te Çocuklar İçin Hazırlanan 'Cim Cim Harikalar' İsimli Jimnastik Gösterisinin Müziklerini Yapıp Cd Olarak Yayınladı. Çeşitli Albümlerde Aranjör Olarak Çalıştı.


Erkan Gürer

1970 Tokat Doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mezunu.Liseyi Bitirdiktan Sonra Hüsrev İsfendiyaroqlu ile Gitar Çalıştı. Üniversite Yıllarında Bas Gitar Çalmaya Başladı. 1994'ten Beri Ezginin Günlüğü'de Bas Gitar Çalıyor. Grubun Oyun,Hürriyete Doğru,Aşk Yüzünden,Rüya,Herşey Yolunda Ve İlk Aşk Albümlerinde Kayıt Çalışmalarına Katıldı.Bir Çok Müzisyen Ve Grubun Albüm Ve Sahne Çalışmalarında Bulundu.

Ayrıca 2004 Yılında Deniz Bayrak Ve Hüsnü Arkan'la Destur Grubunu Kurdu.

Halen Ezginin Günlüğü Ve Destur'da Bas Gitar Çalmayı Sürdürüyor.


Gökhan Tümkaya

1976 İskenderun Doğumlu. İslarak Başladı. Ama Davul Çalmayı Emir Aköz Ve Şenol Küçükyıldırım'dan Öğrendi. Çeşitli Gruplarda Çalıştı.

Halen Ezginin Günlüğü'nün Davulcusu.

Bolahenk'in Sahadaki Elemanı Olan Gökhan Tümkaya Toluluğun İletişim İşlerini Yürütmekte.
Grup Bir Çok Dizi Film Müziği Yapmıştır. Akıllarda Kalanlar İse 'Kaybolan Yıllar' 'Duvar' 'Oyun Bozan Film Müziği (Soundtrack)

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 6122
favori
like
share
manyaq34 Tarih: 29.10.2008 12:47
saol...
ehuehu Tarih: 25.09.2008 03:49
saol