Yeni BMW 1 Serisinin Üstü Açıldı

Sürüş keyfinin tanımını; yüze esen rüzgar ve yukarıdan vuran güneş ışığı olarak görenler için, yeni BMW 1 serisi Cabriolet, ikonik BMW 2002 sport sedan tarafından oluşturulan geleneği takip ediyor. Böyle bir sürüş keyfinin özü dört koltuklu kompakt Cabriolet'in kalbinde gizli.

2008 ilkbaharında satışa sunulacak olan yeni Coupe 1 serisine katılan 128i Cabriolet, BMW'nin 3.0 litre, 230 beygir gücündeki, altı silindir motoruyla güçlendirildi. Sabit çatılı türü gibi, BMW'nin etkin dinamikleri olan Valvetronik subab mekanizması yönetimi ve aliminyum\magnezyum silindir blok yapısı 128i Cabriolet'in özelliklerini oluşturacak.

BMW'nin 300 beygirgücünde, çift turboşarjlı sıralı altı silindir motoru; 135i Cabriolet'in özelliğini oluşturuyor.Doğrudan Piezo gas enjektörü, ikiz turboşarjı ve hava soğutucusuyla; motor tepkisinde hiçbir kayıp olmadan en yüksek performans ve ekonomiklik sağlanıyor. 135i Cabriolet için, 0-100 km/s ivme 5.6 saniyede tamamlanıyor ve en yüksek hız elektronik olarak 250 km/s ile sınırlı. İki motor da; artan verimliliği sağlamak için, yakıt ekonomisini geliştiren ve kayıpları azaltan motor soğutma pompalarına sahip.

Motor sırası, iki yeni geliştirilmiş doğrudan yakıt enjektörlü dört silindir güç aktarma organı (120i Cabrio: 125kW\170PS; 118i Cabrio:105 kW\ 143 PS) ve dört silindir dizel (120d Cabrio: 130 kW 177 PS) ile tamamlanacak.

Saatte 40 km hızla hareket halindeyken bile BMW 1 Serisi Cabriolet, komfor ve baştan aşşağı rahatlık sağlayabiliyor; eğer koşullar zorlaşırsa; hidrolik tavan; çerçevesiz kapıların oluşturduğu ayırtedici bir görünüm ortaya koyarak, 22 saniye içinde yükseliyor. BMW'nin ızgara, ön eteklik, kapı eşikleri ve arka eteklik gibi karakteristik özellikleri Seri 1 Coupe'yle aynı.

Opsiyonel Boston derisi; iç döşemede bulunan ve ultraviyole ışınlarının etkisini azaltan pigmentlerin kullanıldığı BMW'nin Güneş Yansıtan Teknolojisi'yle birleşti. Özellikle iç kısımdaki koyu renkler için koltukların aşırı ısınması önlendi bu yolla normal deriye kıyasla yüzey sıcaklığının 20 derece altında olması sağlandı.

1 Serisi Cabriolet'teki klima sistemi, açılan tavan koşullarına uygun tasarlanmış ek bir Cabriolet kipine sahip. ( BMW 1 Serisi Coupe'deki sisteme kıyasla)

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1127
favori
like
share