Dr. Gregory Stock'un (The Book of Questions) kitabından yararlanılarak düzenlenmiştir.

1. Bu gece öleceğinizi bilseniz bazı insanlara bazı şeyleri söylememiş olmanın pişmanlığını hisseder misiniz ? Peki, neden söylemediniz ?

2. Size, mutluluk dolu mükemmel bir yıl geçireceğinizi, fakat bu yılın sonunda hiçbir şey hatırlamayacağınızı söyleseler razı olur musunuz ? Neden ?

3. Günün birinde çocuğunuzun doğduğu hastanede bir yanlışlık yapıldığını ve çocukların karıştığını öğrenseniz, kendi çocuğunuzla sizin büyüttüğünüz çocuğu değiştirir misiniz ?

4. Sizce bugün bir kadın olmak mı daha iyi, bir erkek olmak mı ? Diğer cinsiyetten olmayı hiç düşündünüz mü ?

5. Bin yıl yaşamayı, çok çirkin olmak şartıyla kabul eder misiniz ?

6. Diyelim bir yolculuk sırasında, sevdiğiniz insan bir başkası ile mükemmel bir gece geçiriyor. Bir daha asla görüşmeyecekler. Sizin de bu olaydan haberiniz yok. Birinin size söylemesini ister miydiniz? Eğer bunu yapan siz olsaydınız söyler miydiniz ?

7. Hayalinizi süsleyen bir yerde bir hafta tam pansiyon, harika bir tatil için uçan bir kelebeği yakalayıp, ayaklarını ve kanatlarını koparır mıydınız ? Peki bu bir hamam böceği olsaydı ?

8. Bir hafta sonra nükleer bir savaş olacağını öğrendiniz, ne yapardınız?

9. Bir yemeğe davetlisiniz ve önünüze tanımadığınız bir yemek konuyor. Tuhaf haline ve pek iştah açıcı görünmemesine rağmen tadına bakar mısınız ?

10. Bir daha ailenizi asla göremeyeceğinizi bildiğiniz halde çok sevdiğiniz insanla çok uzak bir ülkede yaşamak ister misiniz ?

11. Çok sevdiğiniz nişanlınıza bir kaza sonucu felç gelseydi, onunla yine de evlenir miydiniz, yoksa kararınızı değiştirir miydiniz ?

12. Eşinizin sizden hem daha akıllı hem de daha çekici olmasından hoşlanır mıydınız ?

13. Yıl sonunda zengin olmak şartıyla bir yıl boyunca korkunç kabuslar görmeye razı olur muydunuz ?

14. Meşhur olmak ister miydiniz? Evet ise ne şekilde?

15. Çok çekici ve akıllı olmak için hayatınızdan 5 yıl verir miydiniz?

16. Yarın sabah başka birinin kimliğinde uyanma olasılığınız olsa, bunu değerlendirir miydiniz? Kimi seçerdiniz ?

17. Yakın arkadaşlarınızdan biri ressam ve başarılı olup olmayacağı hakkında ne düşündüğünüzü öğrenmek istiyor. Sizce hiç başarı şansı yok... Bunu ona söyler miydiniz ?

18. Sevdiğiniz biri için yalancı şahitlik yapar mıydınız ? Örneğin bir yayaya çarptığında, direksiyonda dalga geçtiği halde, çok dikkatli kullandığını söyler miydiniz ?

19. Bir şeyi hiç yapmamış olmanız sizde o şeyi yapmak için daha çok istek uyandırıyor mu ?

20. Yetişme tarzınızda değişiklik yapma imkanınız olsa, ne değiştirirdiniz ?

21. Öleceğiniz anı önceden bilmek ister miydiniz ?

22. Çok iyi anlaştığınız, güvenilir, harika bir tek dostunuz olmasını mı, yoksa mesafeli ama çok sayıda arkadaşınızın olmasını mı seçerdiniz ?

23. Kör olmakla sağır olmak arasında nasıl bir seçim yapardınız ?

24. Sizin için en korkunç psikolojik işkence tarzı ne olabilir ?

25. Bir hikaye ya da olayı anlatırken süsleme, ya da abartma gibi bir huyunuz var mı? Varsa neden ?

26. Tek başınıza sinemaya, lokantaya giderken rahatsızlık duyuyor musunuz ? Peki ya tatile gitmekten ?

27. Cenaze töreninizi nasıl hayal ediyorsunuz ? Sizin için ağlanması önemli mi ?

28. Mal ve para varlığınızın yarısını, sizi mükemmel bir formda tutacak ve günde yalnız 1 saat uykuyla yetinmenizi sağlayacak bir ilaç için verir misiniz ?

29. En iyi dostlarınız sizden daha mı genç, yoksa daha mı yaşlı ?

30. Eviniz ve içindeki eşyalarınız yanıyor. Ailenizi, kendinizi ve köpeğinizi kurtardıktan sonra bir kez daha içeri girme şansınız var, ne kurtarırdınız ?

31. Bir akşam yemeğine, dünyada en çok kimi davet etmek isterdiniz ?

32. Cevapların dürüst olacağından emin olmak şartı ile, birine üç soru sorma hakkınız olsaydı, kime hangi soruları sorardınız ?

Hadi bakalım..
Gönderen : zi-han

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 579
favori
like
share
tuuba541 Tarih: 28.12.2007 18:12
çok güzel olmuş ellerine sağlık...
erenmelek Tarih: 25.12.2007 19:49
walla (1. soru) herkese bilmesi gerektiği şeyleri her zaman söylerim o yüzden vicdan azabı çekmem(2. soru) olurum çünkü güzel günlerin yayında kötü günlerde vardır (3.soru) değiştirmezdim ama onu büyüten ailenin nasıl büyüttüğüne bakar iyi ise sadece uzaktan bakmayı tercih ederdim sonra her iki çocuğunda pskiloji si mahvolur. (4. soru) hayır hiçbir zaman düşünmedim (5. soru) vadem yettiği kadar yaşamayı tercih ederdim çünkü ne kadar çok yaşarsak (bu zaman içinde) o kadar kötü olaylara mağruz kalırdık şunu da söyleyim çirkin insan yoktur insanı çirkin yapan insanın kendi ahlakıdır.
cigdemm Tarih: 25.12.2007 13:13
asinda hemen hemen hepimizin alina bu sorular gelir mesela benim aklima siklikla gelen bir soru vardir bu sorularin icinde de bulunuyor....cenaze toreninizi nasil hayal ediyorsunuz..aslinda ben oldukten sonra bunun hicbir anlami yok.171 metrelik yer kafi gelecek artik bundan sonra onemli olan huzuru mahser..ama insan arkasindan uzulecek insanlari gormek istiyor aslinda onemli olanda arkamizda uzulecek insanlar birakmamiz degilmi?yani arkasindan uzulunecek bir insan olarak gozlerimizi kapatmak
simon Tarih: 02.10.2004 20:50
saolasın
cilgin Tarih: 01.10.2004 09:24
ellerine saglik
Köse Tarih: 01.10.2004 08:27
ellerine saglik