Evinizdeki eski kumaşları, kutuları ve renkli kağıtları değerlendirmeye hazır mısınız?Evinizde nereye koyacağınızı bilemediğiniz bir sürü kutunuz var, ya da ne yapacağınızı bilemediğiniz bi rulo duvar kağıdı. Sakın bir işinize yaramayacağını düşünüp onları atmayın. İşte size basit ve kullanışlı bir kaç öneri. Eski kumaşlarınızla yapabilecekleriniz Kalmış kumaşlarınızın neşeli ve renkli bölümlerinden yuvarlak parçalar kesip bu parçaların etek kısmına dantel dikeblirsiniz. Bu parçaları kavanoz kapaklarının üstüne kurdele ve ya rafya yardımıyla bağladığınızda, ne kadar şık olduğunu görünce şaşırablirsiniz. Atmayı düşündüğünüz bir eşyaydan elde edebilecekleriniz sizi şaşırtacak. Hazırladığınız bu kavanozları mutfakta ve ya takı saklamak için odanızda kullanabilirsiniz. Kumaşlardan yapabileceğiniz bir diğer şeyde; küçük lavanta torbaları. Bunun için artan kumaşlarınızdan küçük yastıklar dikin ve içine lavanta doldurun. Süslemek için de kurdelerden fiyonklar yapıp ya da yine kalan kumalşardan küçük derenler kesip bu lavanta yastıklarının üzerine dikebilirsiniz.

Kumaşlarınızı daha kullanışlı bir hale getirmek içinse, dekoratif yastıklar yapabilirsiniz. Hazırladığınız yastıkların içini yine küçük küçük kesilmiş kumaşlarla doldurabilrsiniz. Süslemek için aynı lavanta torbalarına yaptığınız gibi kurdele ve kumaş kullanabilirsiniz.

Duvar kağıdıyla yapabilecekleriniz

Ajandanızın üst kutusu gibi bir kutunun fazlalık bölümlerini zarf haline getirin. Üzerini ve iç kısmını duvar kağıdı ile kaplayın. Zarfın kapanacak bölümünün uç kısmını, delgeç yardımıyla delin. Bu delikten kurdele geçirip, kutu kapağını bağlayın. İçine isterseniz kartlarınızı, ister fatura ve ya resimlerinizi yerleştirin. Artık çok şık bir kutunuz var.

Kartonları büyük dikdörtgenler halinde kesin ve üzerlerini kumaş ve duvar kağıtlarıyla süsleyin. İsterseniz stiker ve ya sevdiğiniz fotığraflarla da süsleyebilirsiniz. En sonunda katonun uzun süre dayanması için üzerini naylonla kaplayın ve işte yeni bir amerikan servisiniz oldu.

Artan duvar kağıtlarınızı defterlerinizi kaplamak için de kullanabilrsiniz. İsterseniz günlüklerinizi isterseniz karalama defterlerinizi çok şık ve güzel bir hale getirebilirsiniz.
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 424
favori
like
share
Sindy Tarih: 05.10.2007 13:49
kutularla hazirlanan sepetler cok hos oluyor, boyle renkli kagitlarla falan
ic camasirlari yada kemerler icin bence cok uygun olur

tesekkurler SU-PERISI