Bu belgede, Windows XP'nin korunmasını ve güvenliğini artırmaya yönelik olarak yapılacak bazı temel Windows XP Service Pack 2 değişiklikleri anlatılmaktadır. Bu özelliklerin çoğu, en son güncelleştirmeler yüklenmemiş olsa bile, sistemlere yapılan kötü niyetli saldırılara karşı savunma sağlayacak biçimde tasarlanmıştır. Bu değişiklik ve yeniliklerin bazılarının geliştiricileri etkilemesi olasıdır. Microsoft, geliştiricilere bu değişikliklerin kullanımını anlamaları ve gereken düzeltmeleri yapmaları için gereken zamanı tanımak amacıyla bu becerileri önceden bildirmektedir.
Microsoft, sağlam bir kapsamlı savunmaya yönelik güvenlik stratejilerinde güvenlik teknolojilerinin yalnızca konunun bir boyutunu oluşturduğunu düşünmektedir. Burada özetlenen güvenlik teknolojileri, müşterilerin sistemlerinde daha fazla savunma sağlamak amacıyla Güvenilir Bilgi İşlem çalışmalarında atılan yeni adımlardır.
Bu belgede, hizmet paketinin içerdiği tüm değişiklikler anlatılmamaktadır. Bu teknik incelemeye yönelik güncelleştirmeler ve daha fazla bilgi için [url]http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=20969[/url] adresindeki Microsoft Web sitesinde bulunan "Windows XP Service Pack 2: BT Uzmanları için Kaynaklar” konusuna bakın.
__________________

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 468
favori
like
share