Açamadığınız dosyalarınıza ulaşın (ERİŞİM ENGELLENDİ) Uyarı: Bu yöntem kullanıcının klasöre ters tıklayıp özelliklerinden "veri güvenliği için içeriği şifrele" dedikten sonra ulaşılamayan dosyaların kurtarılması değildir. çünkü onun herhangi bir kurtarma yöntemi yoktur.

Gelelim sorunumuza.
Örneğin bilgisayarınıza bişeyler oldu ve açılmıyor ama bütün dosyalarınız yerinde duruyor. sizde harddiskinizi başka bir makineye taktınız yada başka bir bölüme yeni windows kurdunuz. ama bir türlü belgelerim yada masaüstüne ulaşamıyorsunuz. İşte size bu dosyalara nasıl ulaşacağız onları anlatalım...

ilk önce klasöre çift tıkladık. bir baktıkki hata veriyor.işte bu durumda klasöre sağ clik yapıp özelliklerine girin. Güvenlik sekmesine geçin. Size bir uyarı verecekEKLEME: Eğer sağ klik özellikler dediğimizde güvenlik sekmesi çıkmıyorsa şu yolu uygulayın:
en üstteki menüden araçlar - klasör seçeneklerine gelin. görünüm tabına geçin. aşağıdaki seçeneklerden basit dosya paylaşımını kullan (önerilen) yazan yerin yanındaki kutucuktaki işareti kaldırın ve hepsine ok. deyin. artık güvenlik sekmesi çıkacaktır. (Home editionlarda bu olay varmı bilmiyorum hiç home edition kullanmadım)

bu hatada diyorki güvenlik ayarlarını görüntülemek yada değiştirmek için yetkiniz yok diyor. fakat sahiplik seçeneklerinden dosyayı kendi üzerinize alabilirsiniz diyor. e tabiki bizde öyle yapacağız. tamam dedik ve gelişmiş e tıkladık. gelişmişten sonra sahiplik (owner) sekmesine geçtik ve aşağıdaki gibi bir ekran geldi karşımızaburdan kullanıcı adınızı seçiyor ve alttaki kutucuğu işaretliyoruz ve tamam diyoruz. bize bir uyarı veriyor onada tamam diyoruz ve en sonunda dosyalarımıza ulaşıyoruz. Hepsi bu kadar basit.

bundan sonra dosyalarıma ulaşamıyorum demezsiniz artık

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1419
favori
like
share