Bilgisyara Kirilamayacak şifre Koyun... Arkadaşlar Bildiğiniz Üzere Bilgisayarımızda Özel bilgilerimiz oluyor ve bilgilerimizi baska birileri kurcalamsın diye şifre koyuyoruz işte artık şifre koyduğumuzda kimse o şifreyi kırmıcaktır....

Arkadaşlar öncelikle Başlat --> Çalıştır --> Ve Şunu yazıyoruz syskey
daha sonra cıkan pencerede Sağ altta Günçelleştir butonu bulunmaktadır. Onu tıklıyoruz ve Açılan Pencerede Başlatma parolası olan sekmeyi işretliyoruz ve Şifremizi yazıyoruz altına Tekrar aynı şifreyi yazıyoruz Tamam butonuna basıyoruz ve bilgisayarınıza kırılmayacak şifre koyuyorsunuz....

Uyarı: Arkadaşlar unutmayın kırılmayacak şifre dedik eğer şifreyi unutursanız pc nize yeniden sistem kurmak gerekir...

açıklama:bu yöntem sam database'i koruyor. Veritabanını ve Sistemi şifreliyor.

Başlangıçta tabiki şifre ile karşılaşacaksınız. Ve bu şifre bildiğiniz user pass lere benzemez

Bu bir sistem şifresidir. Kırmanız imkansız değil ama sam database e ulaşmanız gerekiyor ki buda bizim için biraz olanaksız. Windows'un arka kapıları olarak nitelendirdiğimiz programcı girişlerinden ulaşabiliriz.

NOT: Bu şifreyi unutursanız sistem'i kurtaramassınız bilginize. Profesyönel değilseniz hiç dokunmayın


iptali: Başlat = Çalıştır = syskey yaz enter'a bas.

ÇIkan pencereden güncelleştir'e tıkla. Orada Sistemin ürettiği parola kutucuğunu seç. Başlangıç anahtarını yerel olarak saklada kalsın. Tamam diyip kullandığın şifreyi girip iptal edebilirsiniz:1:

"alıntıdır"

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 466
favori
like
share
CADIKIZ Tarih: 12.11.2007 11:15
himm guzel bilgide ama ben bu sekilde anlamadim ya cokkez okudum ama anliyamadim,benimkide sifreli ama insallah unutmam:5: