Muhabbet

Son güncelleme: 23.11.2008 16:34
  • noimage

Kimileri Ona Çetin Çetinkaya Diyor Aslında O Murat Erşen

Murat Erşen'in Dedesi Almanya'ya 60'larda Yerleşmiş, Yani Murat,'Üçüncü Nesil' Denen Arada Kalmışlar Kuşagından. Köln-Bocklemünd'de Büyüyen
    Muhabbet, 17 Yaşında Evden Ayrılıp Kredi Alarak Bir Ev Kiralamış Ve Bir Stüdyo Kurmuş. R'nBesk Türündeki Aşk Şarkılarını Orhan Gencebay
    Ve Müslüm Gürses Gibi İçli İçli Söylemeye Baslamış. Vurmalıların Agırlıkta Oldugu, Almanca Sözlü Bu Müzik, internet Aracılıgıyla Almanya'da
    Milyonlarca insan Arasında Dolaşmaya Başlamış.
    Muhabbet'in Yarattıgı Müzik Tarzını Yansıttıgı ilk Albümündeki Kimi Şarkı Sözleriyse Göçmenlige, Özleme, Aşka Dair Hüzünlü Ögeler içeriyor.
    Meşhur 'Gitmeyecegim' Şarkısında Dogup Büyüdügü Yer Olan Almanya'ya Seslenişi Bu Türden 'Kapı Açık / Çıkabilirim / Ama Kalmayı Seçiyorum / Lanet Olsun, Hiçbir Yere Gitmeyecegim!"
    Bazen Bir Arkadaşına Sesleniyor: 'içimde Bir Şeyler Yanıyor / Bilmiyorum Cetin, Nasıl Anlatsam Sana / Cabalıyorum / Seni Duyuyorum Hayat / Benimle Kal Ve Bana Beni Hissettigini Söyle!'

O, ilk Türkçe-Almanca internet Hit Parçasının Yaratıcısı Ve R&Besk Müzigininin Muciti. Muhabbet, Yeni Calışmasıyla da Kalpleri Fethedecege Benziyor.

Berlin - Müzik Dünyasına 'Muhabbet' Takma Adıyla Giriş Yapan Türk Genci Murat Ersen, Bugünlerde Almanya'nın En Popüler Gündem Konusu. R'n'B Ve Arabesk Sound'larını Harmanlayıp R'nBesk Türü Yaratan Muhabbet, Bu Adla Bir de Albüm Cıkardı.

Bir bucuk Yıl Önce Birkac Şarkısını internette Yayımlayan Ve Artık Herkesin 'Sahne Adıyla' Tanıdıgı Muhabbet'in ilk Duyulması da Bu Parcalarla Olmuş. 'Ich will nicht gehn' (Gitmeyecegim) Adlı Şarkı, Bir Milyon Kez Download Edilince Şöhret Yolu Acılan Muhabbet, Şimdi Almanya'nın Büyük Şehirlerinde Verdigi Konserlerle Hayran Kitlesini Artırmaya Devam Ediyor. Almanya'daki 'Yeniyetme' Gencler Ona Adeta Tapıyor. Web Sitesinde Yer Alan Forum Bölümüne Hayranlarından Günde En Az 300 Mesaj Yagıyor.

Şarkılarında Saz, Kanun Ve Darbukayı Bolca Kullanan Şarkıcı, Müzigini Şöyle Tanımlıyor: "R'nBesk, R'n'B Ve Arabeskin Birleşiminden Doguyor, Tıpkı R'n'B'nin 'Ritim Ve Blues'dan Dogmuş Olması Gibi. Arabesk, Türkiye'de Yaşayan Ve Hayatla Boguşan Sıradan Sokak insanlarının Öykülerini
    Anlatan Bir Müzik. 'Pahalı Konserlere Gidecek Param Yok, Kendi Müzigimi Kendim Yaparım' Diyen insanın Müzigi. Sokaklardan Gelenlerin Tutkusu.
    Benim ic Dünyam, Bütün Hislerim Arabesk. Şarkılarım Tutku, Aşk, Ayrılık, Acı Üzerine. Ben Sokaklardan Geliyorum Ve Modern R'n'B Şarkılar Söylüyorum."

Köln'de Yaşayan 21 Yaşındaki Genç Şarkıcı Muhabbet, "Sie liegt in meinen Armen" isimli Parcasıyla Türk-Alman internet Community'sinin ilk Övgüsünü yarattı.
    "Ich will nicht gehen" isimli Yeni Calışması ise Belki de Dillerden Düşmeyecek Ve R'Besk Gelenegini Sürdürecek ikinci Parcası Olacak.
#14.11.2007 17:19 0 0 0
  • noimage

noimage

noimage

noimage

noimage
#14.11.2007 17:30 0 0 0
  • ben çok seviyorum MUHABBETİ yaa bütün şarkılarını ezberlemişim çok yakışıklı abisida çok sempatik

main boarda çok tşk ediyorum muhabbete yer verdikleri için

süper bişey yaaaa
#11.10.2008 20:34 0 0 0
#23.11.2008 16:34 0 0 0