Ekrem Düzgünoğlu

Son güncelleme: 15.07.2008 16:04
  • noimage

20.06.1980 Yılında Ankara'da doqdu. Aslen Erzincan Kökenli Olan Sanatçı, Küçük Yaşta Bağlamaya Çalmaya Başlayarak Müzige İlk Adımını Atar.

İlkokulda Katıldığı Bir Müzik Yarışmasında Birinci Olarak Devlet Bakanlığı'ndan Ödül Alır.

Orta Ve Lise Eğitimini Ankara'da Tamamladıktan Sonra i.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı THM Ses Eğitim Bölümü'nü Kazanarak Profesyonel Müzik Eğitimine Başlar.

1999 Yılında 3 Arkadaşıyla Birlikte "Grup Çığlık" Adı Altında Anadolu Rock Tarzında Albüm Çıkarır. Aynı Yıl Ekrem Düzgünoğlu Kendi Yoluna Devam Ederek Ulus Müzik'ten Çıkmış Olan "Destanlaşan Türküler" Albümü İçin Zara'yla Düet Yapar. Albümden "Bir Fırtına Tuttu Bizi" Türküsüne Çekilen Klip ile Geniş Hayran Kitlesine Ulaşır.

2005 Yılında Zara'nın "Zaman Geldi" Albümünün Yönetmenliğini Zara İle Paylaşan Genç Sanatçı, 2006 Yılında Gaye Aksu (İlk Adım) Ve İbrahim Erkal (Yüreğinden Öpüyorum / Gülüm)'ın Albüm Yönetmenliğini de Başarıyla Üstlenmiştir.

"Karanlıktan Güneşe" İsimli Albümünü Ulus Müzik Etiketiyle Müzik Marketlere Sunan Ekrem Düzgünoğlu "Berduş" İsimli Şarkısına Çektiği Kliple Adından Sıkça Sözettiriyor...

noimage

noimage

noimage
#04.12.2007 18:10 0 0 0
  • ekremim sabahtan akşama düşündüğüm dinlediğim şahıs seviyorum ben bu adamı yahu
#10.07.2008 15:47 0 0 0
  • cok güzel bir bölüm tesekkür ederim
#12.07.2008 10:51 0 0 0
  • öncelikle paylaşımınız için teşekürler fakat Ekrem abinin doğum günü her yerde yanlış biliniyor...Ekrem abimin asıl doğum günü tarihi 30 Nisan 1980...gerçekten herşeyin en güzeline ve en iyisine layık olan nadir sanatçılarımızdan bir tanesi..formunuzda böyle muhteşem bir insana yer verdiğiniz için memnun oldum açıkcası...teşekkürler..
#15.07.2008 16:04 0 0 0