Murat Boz

Son güncelleme: 08.05.2009 12:24
  • Murat Boz Kimdir - Murat Boz Resimleri - Murat Boz Biyografisi - Murat Boz Hakkındanoimage

1980 senesinde Zonguldak'ta doğan Murat Boz, 1996 senesinde İstanbul'a geçerek Güzel Sanatlar Lisesi eğitimini burada tamamladı. Bu dönem içerisinde Atatürk Kültür Merkezi ve Cemal Reşit Rey'de vokalist olarak performanslarda bulunan Boz, 1998 senesinde Milliyet Gazetesi'nin düzenlediği "Liseler Arası Müzik ve Halk Oyunları Yarışması"nda birinci oldu.

1999 senesinde Bilgi Üniversitesi'nde 'Caz Vokal Bölümü'nü kazanan Murat Boz, 2003 senesinden beri İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı; Temel Bilimler Bölümü'nde eğitimine devam ediyor. Şu ana kadar Shakira, Tarkan, Nilüfer, Nazan Öncel, Nil Karaibrahimgil ve Hande Yener gibi sanatçıların sahne performanslarında ve albümlerinde yer alan Boz, aynı zamanda birçok reklam müziğinde de bulundu (Mc Donalds, İstikbal, Cola Turka).

2006 yılında "Aşkı Bulamam Ben" adlı single'ını yayınlayan Murat Boz, 2007 senesinde de "Maximum" adlı ilk albümünü piyasaya sürdü. "Aşkı Bulamam Ben" single'ı ile müzik çevresinden beğeni toplamayı başaran Boz, albümün prodüktörlüğünde Ozan Çolakoğlu yönetimindeki Sarı Ev ile birlikte çalıştı. Stardium Müzik Yapım etiketiyle yayınlanan albümden ilk video klip çalışması albümle aynı ismi taşıyan parçaya seçilirken, sanatçı video klibin yönetmenliğini de üstlendi

.Murat Boz Resimleri Murat Boz Resimleri
#26.12.2007 11:08 0 0 0
  • noimage
#04.01.2008 15:14 0 0 0
  • noimage
    noimage
    noimage
    noimage
    noimage
    noimage
    noimage
    Resmi Orjinal Boyutta Görmek istiyorsan TIKLA! 1024x683.noimage
    noimage

noimage
    noimage

Resmi Orjinal Boyutta Görmek istiyorsan TIKLA! 710x340.noimage

noimage
    Resmi Orjinal Boyutta Görmek istiyorsan TIKLA! 714x1054.noimage
#08.09.2008 17:16 0 0 0
  • Aşkı bulamam ben, Maximum ve Püff şarkılarını severek dinliyordum.
    Ama Uçurum şarkısı hepsinin önüne geçti.

Yolu açık olsun...
#08.09.2008 17:35 0 0 0
  • Murat Boz Kimdir - Murat Boz Resimleri - Murat Boz Biyografisi - Murat Boz Hakkında

7 Mart 1980 tarihinde Zonguldak'ta doğan Murat Boz, 1996 yılında İstanbul'a gelerek Güzel Sanatlar Lisesi eğitimini burada tamamladı. Bu dönem içerisinde Atatürk Kültür Merkezi ve Cemal Reşit Rey'de vokalist olarak performanslarda bulunan Boz, 1998 senesinde Milliyet Gazetesi'nin düzenlediği "Liseler Arası Müzik ve Halk Oyunları Yarışması"nda birinci oldu.

1999 senesinde Bilgi Üniversitesi'nde 'Caz Vokal Bölümü'nü kazanan Murat Boz, 2003 senesinden beri İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü'nde eğitimine devam ediyor. Şu ana kadar Tarkan, Nilüfer, Nazan Öncel, Nil Karaibrahimgil, Grup Hepsi ve Hande Yener gibi sanatçıların sahne performanslarında ve albümlerinde yer alan Boz, aynı zamanda birçok reklam müziğinde de bulundu (McDonalds, İstikbal, Cola Turka).

2006 yılında "Aşkı Bulamam Ben" adlı single'ını yayınlayan Murat Boz, 2007 senesinde de "Maximum" adlı ilk albümünü piyasaya sürdü. "Aşkı Bulamam Ben" single'ı ile müzik çevresinden beğeni toplamayı başaran Boz, albümün prodüktörlüğünde Ozan Çolakoğlu yönetimindeki Sarı Ev ile birlikte çalıştı. Stardium Müzik Yapım etiketiyle yayınlanan albümden ilk video klip çalışması albümle aynı ismi taşıyan parçaya seçilirken, sanatçı video klibin yönetmenliğini de üstlendi. 2007 senesinin Ağustos'unda Püf adlı şarkısının klibini çekti.

2008 Haziran ayında Dokuz Sekiz Müzik imzalı ikinci single çalışması 'Uçurum' ile müzik severler buluştu. Soner Sarıkabadayı eseri ve Suat Aydoğan düzenlemesi olan 'Uçurum' birçok ülkede cover olarak kullanıldı.

Murat Boz 2008'deki bir konserinde etek giymiş ve medyada giydiği etekle yer almıştır. Medya tarafından etek olarak lanse edilen kıyafet 'Uçurum' single çalışmasında işlenen 'Gladyatör' temasının parçası olan Roma Askerleri'nin deri savaşçı kıyafetleriydi.

Murat Boz 2009'un şubat ayında çıkması planlanan 2.stüdyo albümü Şans'ın ilk çıkış parçası olan Para Yok şarkısını ilk kez Turkcell bünyesinde yayınladı. Şarkının prodüktörüğünü Ahmet Çelenk yaptı. Ersay Üner bestesi şarkının düzenlemleri ise Mustafa Ceceli'ye aittir.

Albüm
    Yıl Albüm adı Yapımcı
    2007 Maximum Stardium
    2009 Şans DSM

Single
    Yıl Albüm adı Yapımcı
    2006 Aşkı Bulamam Ben Stardium

Maxi single
    Yıl Albüm adı Yapımcı
    2008 Uçurum DSMMurat Boz Resimleri Murat Boz Resimleri
#08.05.2009 11:11 0 0 0
  • murat boz diye arattım main de ama bulamadı