Serdar Bali

Son güncelleme: 22.07.2009 22:44
  • Serdar Bali - Serdar Bali Kimdir - Serdar Bali Hakkında - Serdar Bali Biyografi - Serdar Balı ResimleriBabam İstanbul'da Fenerbahçe ve Milli Takımda futbol oynarken, 21.07.1956'da İstanbul'da doğdum iki yaşımda Trabzon'a geri döndük.

İlk Okulu İskender Paşa İlköğretim okulunda okudum. Orta Okulu Arafilboyu'ndaki (Maşatlık) şimdiki Atatürk Orta okulunda okudum.

Lisans Belgem

noimage

Daha sonra 15 yaşında iken Trabzon Lisesine kaydoldum okurken Sebat Gençlik Genç takımında (1972)'de lisans çıkardım bu arada okulun hem basketbol ve futbol takımında oynuyordum daha sonra Affan Kitapçıoğlu Lisesine gittim ve liseyi orada bitirdim ama artık futbolcu olmam benim dışımda gelişmeye başlamıştı.
    Sebat Gençlik Genç takımından a takımına geçtim bir yıl orada amatör olarak oynadım.

noimage

Trabzonspor
    1975-1976 senesin de Trabzonspor'a transfer oldum 5 yıl acı gün geçirmeden şampiyonluklarla kupalarla dolu bir ömür geçirdim. 4 yıl Lig Şampiyonu 5 yıl Cumhurbaşkanlığı ve bir o kadar da Başbakanlık kupası aldıktan sonra BJK' ye rekor para ile transfer oldum.

Beşiktaş
    1981-1982 'de transfer olduğum büyük camia BJK 'da 5 yılım geçti ama orada acı günlerim de oldu. 13 yıl sonra BJK'a şampiyonluk getiren en önemli oyunculardan biriydim. Galatasaray maçında ayağımın kırılmasıyla kötü günler başladı. Ayağım kırıldıktan sonra eski performansıma kavuşamadım. Bu arada yarım sezon kiralık olarak Karagümrük'te oynadım. Daha sonra tekrar BJK ye döndüm.

Daha sonra Trabzonspor'a döndüm. 1985-1986 Sunderman'ın zamanında , fakat burada da huzur bulamadım. Kiralık olarak Denizlispor'a gittim. Denizli'de huzurlu ve başarılı bir sezon geçirdim. Ama ertesi sene kalmak istediğim halde Trabzonspor beni bırakmadı.

Tekrar , Trabzonspor'a geri döndüm. Bir yıl daha Trabzonspor'da oynayarak sezon sonunda göz ağrılarımdan eski takımlarım BJK ve TS'un karşı karşıya geldiği müsabakayla aktif futbol hayatımı bitirdim.

Milli Takım

Futboldan sonra en çok istediğim şey menejerlik yapmaktı. Futbolu bırakır bırakmaz Şenol Güneş'ten TS'de menejerlik yapmam için teklif geldi. Trabzonspor başkanı Mehmet Ali Yılmaz da bu olaya sıcak baktı. Fakat sonra ne oldu ise menejerlik yapmak nasip olmadı.
    Bunun üzerine İstanbul'a yerleştim ticaret yapmaya başladım. Bu arada Trabzon talebe yurdunun idare heyetinde yer alıp Trabzon'lu talebelere yardım etmeye çalıştım. Trabzonspor'un İstanbul şubesini kurduk. Orda Mali Sayman olarak çalıştım İstanbul Erenköyde Karadenizli Sporcular Derneğini kurdum halen faal halde devam ediyor. 1994-1995'de Faruk ÖZAK Yönetimin de yedek üye olarak görev yaptım.

Kızım ilk okula Trabzon'da başlasın diye 1997'de tekrar Trabzon'a geri döndüm ve yerleştim. Çünkü kızım Trabzonspor'luluğunu kaybediyordu baskı ile Trabzon fanatiği yaptım bu bende farklı bir duygu başlattı. Kendi çocuklarımızın başka takımları kaydığını fark ettim.
    2000-2001 yılında Mehmet Ali Yılmaz'la girdiğimiz seçim yarışını kazanarak Futbol Şube sorumlusu oldum

Daha sonra Trabzon Profesyonel Futbolcular derneği kurduk derneğin 3 yıldır Başkanlığını yapıyorum. Trabzon ve Trabzon sporuna faydalı olmaya çalışıyorum.

Serdar Bali Resim ve Fotoğrafları
#02.06.2009 12:50 0 0 0
  • vay be serdar abimize bak
#22.07.2009 22:44 0 0 0