Ece Gürsel

Son güncelleme: 09.06.2009 20:03
  • Ece Gürsel Kimdir - Ece Gürsel Biyografi - Ece Gürsel Hakkında - Ece Gürsel Resimleri

Ece Gürsel Doğum tarihi 11 Aralık 1982 Doğum yeri Antalya, Türkiye Mesleği Manken, Model Ece Gürsel (d. 11 Aralık 1982, Antalya), Türk manken.
    İlköğrenimini Akdeniz Koleji'nde yapan, 2002 yılında Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olan Gürsel, yabancı dil olarak İngilizce ve Rusça bilmektedir.

noimage

"Türkiye'nin Kate Moss'u" olarak ünlenen model aynı zamanda kitap okumak ve şiir yazmaktan hoşlanmaktadır. Bu nedenle 2007'de 200 şiirden oluşan bir şiir albümünü hayranlarına sunmayı planladı.

Yıllarla Kısa Öz Geçmişi

* 1997'de Antalya'da mankenliğe başladı.
    * 1999 Miss Model of Turkey 2.si seçildi.
    * 2000 Star TV Güzellik Yarışması 2.si oldu. Yarışma sonrası Almanya Cosmopolit Ajans ile anlaşma imzaladı.
    * 2001'de İstanbul'a yerleşti. Başak Gürsoy Ajans'la 2 yıl mankenliğe devam etti.
    * 2003 Best Model Turkey 2.si seçildi.
    * 2003 yılında Malezya'da Best Model International'da ülkemizi temsil ederek 90 ülke içerisinden 4. seçildi. Aynı yarışmada Best Body Vücut Güzeli seçildi.

Ece Gürsel Kimdir?

22 yaşındayım, 98 yılından beri mankenlik yapıyorum. 2000 Miss Turkey 2. liği, 2003 Best Model 2. liği , Best International 5. liği ve en iyi vücutlu bayan manken derecelerim var. Uzun zamandır da Türkiye'nin en çok iş yapan mankeniyim.

Hıncal Uluç'u reklamınızı yapmak için seçtiğiniz doğru mu?

Biz birbirimizi seçtik diyebilirim, beni bir partide görüp beğenmiş böylece tanışmış olduk. Daha sonra bir dergi için kapak çalışması yapmak istedi ve arkadaşlığımız devam etti.

Hıncal Bey ile ne tür bir ilişki yaşadınız? İçinde aşk var mıydı?

Hıncal bey beni 2005 yılının sevgililer gününde "Sweet Heart" seçti, kendisi benim en yakın dostumdur, her zaman akıl danışırım, her zaman da dostum olarak kalacak. Bunun dışında başka bir şey yaşamadık.

Defilelerde Transparan giyerken rahatsız oluyor musunuz?

Kesinlikle olmuyorum, bu benim işim. Allah'ım bana Türkiye'de hiç rastlanmayan süper bir fizik vermiş ve yine Türkiye'de podyuma sahip en iyi manken benim dolayısıyla iç çamaşırı da giyerim transparan da.

Türkiye'nin en uzun bacaklı mankeni olduğunuz doğru mu?

Bacak boyum 1.20 m. Birkaç defa canlı yayında bunu ispat ettim. Eger benden daha uzun bacakları olduğunu iddia eden mankenimiz varsa buyursun gelsin beraber ölçelim.

Mankenlerin çok kısa zamanda kolay para kazandığı söyleniyor ?

Yedi senedir mankenim ve sadece son bir senedir para kazanıyorum, geride kalan altı senede gerçekten süründüm ben. Eğer ruhumda birtakım yanlışlıklar olsaydı şu anda evim de arabam da olurdu ama ben o yolu seçmedim ve şu anda hala kendimi ancak geçindirebiliyorum. Ayrıca insanlar bizi sadece defilede görüp yarım saatte çok para kazanıyoruz zannediyorlar, akşam yedideki bir defileye biz sabah on da gidip akşama kadar prova yapıyoruz.

Mankenlerin reklam beraberlikleri yaşayarak gündeme çıkıp daha fazla iş aldıkları konusunda ne diyorsunuz?

Yurtdışında da bu böyledir eger bakarsanız top modeller arkalarına mutlaka güçlü birilerini alırlar.

İspanyol dergisine göğüslerini açıkta bırakan pozlar verdin. Neden buna gerek duydun? Ve para aldın mı?

Öncelikle beni bu konuda kandırdılar, yayınlanması gereken resimler yayınlanmadı. Göğüslerimin açıkta olduğu resimler ben iskemlede yer değiştirirken haber verilmeden çekildi.Bu çalışma Erkan Özarman'a destek verilmek için yapılmıştı, ve bana kesinlikle hiçbir yerimin gözükmeyeceği ve resimlerin Türkiye'de yayınlanmayacağı garantisi verilmişti.

Türkiye'de bu tip bir çalışmayı yapar mısın?

Kaliteli bir dergiye iyi bir ücret karşılığında tabi ki yaparım.

Playboy Dergisi size 1 milyon dolar teklif etse çırılçıplak soyunup poz verirmiydiniz?

1 milyon dolar iyi para. Hiç düşünmedim. Teklif gelirse düşünürüm.

Yanınızda olmadan yapamayacağınız 3 şey nedir?

Ailem, işim ve köpeğim.

En sevdiğiniz yemek ve formunuzu nasıl koruyorsunuz?

Hiç ayırmam, obezim ben her yemeği yerim. İş tempom yüksek olduğu için sanırım yakıyorum ama yine de son günlerde kilo aldım, vakit buldukça spora gidiyorum ve diet yapmaya çalışıyorum.

Teknoloji ile aranız nasıl?

Yenilikleri takip etmeye çalışıyorum. Yeni bir fotograf makinesi aldım. İki tane cep telefonum var. İnternete bağlanıyorum.

İnternetteki erotik resimleriniz sizi rahatsız ediyor mu?

Annem Babam bazen beni uyarıyorlar ve abartmışsın diyorlar, ben de bazen abarttığımı düşünüyorum. Elimde değil ben çekim yaparken kendimi kaybediyorum ve çok gaza geliyorum ama artık kendimi frenliyorum.

Nelere sahipsiniz? Ne kadar paranız var?

Hesabımı annem tutuyor, bana ihtiyacım olan parayı harçlık olarak verir. Hala kredi kartım bile yok. Bunun dışında hiçbirşeye sahip değilim. Tek amacım anneme küçük bir ev alabilmek.

Mahkemelik olduğunuz kimse var mı? Podyuma çıkarken manken seçer misiniz?

Hayır hiçkimseyle mahkemelik olmadım. Olmak da istemem, çok kötü bir şey bu. Avukatlarla falan uğraşmak istemem. Herkesle podyuma çıkarım. Aysu'yla da çıkarım Nilay Dorsa'yla da çıkarım hayatta hiç kimsenin ekmeğiyle oynamam.

Gece hayatıyla aranız nasıl? İçki, sigara kullanıyor musunuz?

Çok yorgun olmazsam akşamları dışarı çıkarım ama aktif bir gece hayatım yok. Sigara kullanmıyorum. İçki olarak da kırmızı şarabı tercih ederim.

İleriye dönük planlarınız nelerdir?

Oyunculuk ve sunuculuk olabilir ama şarkı söylemek, assolist olmak gibi bir düşüncem yok. Kendimi rezil etmeden insanları güldürmeden eğitimini aldığım ve para kazanabileceğim herşeyi yapabilirim.

Evleneceğin erkekte neler ararsın? Aşka inanıyor musun?

Öncelikle saygı beklerim. Eli yüzü düzgün olacak, ben kendimden daha az parası olan birisi ile beraber olamam, kalbimi ve duygularımı yönetirim. Daha önce de yaptım. Ailemi ve kendimi ateşe atamam.

En son okuduğunuz kitap? Gittiğiniz tiyatro? Seyrettiğiniz film?

Franz Kaftanın "Dönüşüm" kitabını okudum. Volsov tiyatrosu "Uyuyan güzel"i seyrettim ve "Şaşkın Dedektif" filmini seyrettim.

Nişanlınız Hakan Tankut Bey ile beraberliğinizi, kendisinin işlerinize engel olduğu ve eskisi kadar para kazanamadığınız yüzünden bitirdiğiniz söyleniyor?
    Bu konuda ailem ve ajansım tarafından bana konuşma yasağı getirildi, ancak şunu söylemek isterim ki söylendiği gibi ortada bir klip ve 20 bin dolar teklifi yok. Ayrıldıktan sonra teklifler gelmeye başladı. Onlara da bir takım haberleri doğrulamaması için şimdilik sıcak bakmıyorum. Bu arada Hakan beye çok teşekkür ederim. Bu şekilde çıkan her haber
    bana yarıyor

Ece Gürsel Resimleri
#09.06.2009 20:03 0 0 0