Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü

Son güncelleme: 07.05.2009 00:11
 • Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü - Bilgisayar Destekli Teknik Çizim

  Bilgisayar destekli tasarım bölümü ile aynı amaca sahip bölümde sadece isim farklılığı söz konusudur.
  Programın Amacı: Bilgisayar destekli çizim programının amacı bilgisayarla mimarı ve statik çizim veya pafta üzerinde elle çizim yapabilen elemanları yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:
  Bilgisayar destekli çizim programında matematik, bilgisayar yapı malzemeleri, betimsel geometri, model yapımı, çizim, bilgisayar destekli çizim, inşaat kuralları gibi dersler okutulmaktadır.

  Gereken Nitelikler:
  Bilgisayar destekli çizim programında okumak isteyenlerin şekil ve uzay ilişkilerini görebilme, tasarım ve çizim yeteneklerine sahip görme ve ellerini kullanmada güçlüğü olmayan dikkatli ve sabırlı kimseler olmaları gerekir.

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler:
  Bilgisayar destekli çizim programını bitirenlere "Önlisans Diploması" ve "Bilgisayar Destekli Çizim Teknikeri" ünvanı verilir. Bilgisayar destekli çizim teknikeri mimarı tarafından hazırlanan projeyi okuyup bunun bilgisayar ortamında Autocad programı ile geliştirilmiş çizimini yapar.

  Çalışma Alanları:
  Bilgisayar destekli çizim teknikerleri devlete ait kuruluşların inşaat birimlerinde özel mimarlık ve mühendislik bürolarında görev alabilirler.


  Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü Olan Üniversiteler ve İlgili Fakülteleri

  DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ - BİLGİSAYAR VE TEKNOLOJİ YÜKSEKOKULU
#07.05.2009 00:11 0 0 0