Sağlık > mükemmel bir gün geçirmek için bunlar şart

  MÜKEMMEL BİR GÜN GEÇİRMEK İÇİN

  DOĞRU HAREKET YANLIŞ HAREKET
  YATAKTAN
  KALKARKEN Yavaş hareket edip, kasları harekete geçirmek. Pencereyi açmak. Hızla hareket kas tutulması yapar. Uyanınca yatakta fazla kalmak.
  BANYO YAPARKEN Ilık duş ve çıkışta soğuk su dökünmek, vücuda oksijen yükler. Sıcak su, banyoda çok kalmak. Vücudu ve saçları kurutmamak.
  KAHVALTI YAPARKEN Bir bardak ılık su. Kepekli tost ekmeği, yoğurt, meyve, kahve. Çok yağlı yiyecek, sucuk, pastırma, sosis, kremalı kahve içmek.
  İŞE GİDERKEN Yürüyecek mesâfeyi uzatmak. Kol ve bedeni hareket ettirmek. Kapının önüne kadar arabayla gitmek. Asansörle inip çıkmak.
  İŞ YERİNDE Aydınlık, güneşli ve geniş mekân. Masada çiçek bulundurmak. Masada kambur oturmak, etrafa bakmamak, vücudu germemek.
  ÖĞLE YEMEĞİ Az ekmek, beyaz et, patates.
  Bol salata gerginlik ve stresi azaltır. Bol ekmek, çok yemek, kolalı içecekler. Ayakta aparatif şeyler atıştırmak.
  ÖĞLEDEN SONRA Biraz uyumak veyâ dinlenmek. Derin derin nefes alıp vermek. Tuzlu krakerler, bisküviler, tatlı veyâ benzeri şeyler yemek.
  MASA BAŞINDA Geri yaslanıp derin nefes almak. Bacak kaslarını gerip bırakmak. Saatlerce kambur kambur oturmak. Sürekli aynı yere bakmak.
  AKŞAM YEMEĞİ Az ekmek, sebzeli yemek, beyaz et, salata ve çeşitli meyveler. Mikrodalgadan çıkan yiyecekler.Yatmadan az önce yemek yemek.
  YATMA ZAMANI Sessiz ve az karanlık oda. Kafadaki düşünce ve problemleri atmak. Çok yumuşak yatak ve kalın yastık. Yüzükoyun ve geç yatmak
  paylaşımların için teşekkür ederim arkadaşım
  sağol arkadaşım paylaşımın için
  tabiiki aslında hepimiz kendimize iyi davranmalı ve dikkat etmeliyiz.Bu bilgileri de değerlendirerek daha sağlıklı ve verimli bir hayat yaşayabiliriz.
  Paylaşımınız için teşekkür ederim.Ellerinize sağlık