Oda Dekorasyon - Misafir Odasi

Son güncelleme: 06.12.2007 12:02
 • noimage

  Misafir Odası

  Küçük veya büyük, hemen hemen bütün evler, misafir odası veya salon diye isimlendirdiğimiz özel odalara sahiptirler. Bu odalar genellikle, ev sahibinin maddi durumuna ve tabi ki zevkine göre, özenle döşenmiş odalardır. Misafire verilen değer düşünülürse bu gerçekten çok etkileyici.

  Fakat bu odalar misafir odası özelliklerinin dışında biraz da müze işlevi görürler. İçerilerinde barındırdıkları çok kıymetli eşyalar sebebiyle, çoğu zaman ev ahalisinin de kullanımına kapalı olurlar. İşin en ilginç yanı; bu odalar genelde evin en büyük odaları olduğu halde, kullanmak için bir misafirin gelmesi beklenir. Daha küçük olan diğer odalara sıkıştırılır ev ahalisi&

  Tabi bu biraz da ihtiyaçlara göre değişebilecek bir olaydır. Bütün evler ve aileler için aynı şey söz konusu olmayabilir. Biz genel durumdan bahsediyoruz.

  Size tavsiyemiz; misafir odanızı ailenize yasak bölge olmaktan çıkarın. Zira en az misafirleriniz kadar önemli ve değerlidir aile üyeleriniz.Eğer koltuklarınızın kirlenmesini istemiyorsanız, koltuklarınıza örtü hazırlayın, misafir kabul etmediğiniz zamanlarda bu örtüleri kullanın.

  Vitrin veya gümüşlük gibi eşyalardan mümkün mertebe edinmemeye çalışın. Her ne kadar sahip olmayan ayıplansa da, siz herkes gibi davranmak zorunda değilsiniz ki& Nevi şahsına münhasır insanlar da olmalı. Aslında hiç sevmem ama, almadan da olmuyor ki diyorsanız, almayın lütfen. Eşyalara kullanmak için sahip olun, sergilemek için değil.

  Yemek masası da bunun gibidir. Yemeğe çok fazla misafiriniz gelmiyorsa neden salonunuzun büyük bir kısmını işgal etmesine izin veriyorsunuz o kocaman masaların? Mutfak masaları ihtiyacı karşılıyorsa, neden ayda yılda bir gelecek olan misafiri beklesin o kocaman eşyalar. Misafir odanızda boş alanlar bırakmaya gayret edin, ferahlık vermeli odanız, sıkıntı değil&

  Aslında ihtiyaç olmayan şeylerin, birileri tarafından ihtiyaç gibi gösterilmesi tuzağına düşmemeli. İhtiyaçlarımızın neler olduğunu düşünüp, ne alacağımıza kendimiz karar vermeliyiz.

  Mutlu, huzurlu, iç açıcı, ferah evlerde yaşamanızı temenni ederiz.
#26.08.2006 18:44 0 0 0
 • genelde misafir odaları evin en geniş ve güzel yerleri seçilir bence en güzel yerlerini evdeki üyelere yasaklamamamız gerekir. teşekkürler fadik
#26.08.2006 19:36 0 0 0
 • simdi su perisi cok güzel söylemissin ama büyük aileler ne yapsin

  mesela amcam 11 cocuklu simdi amcam ne yapsin
#31.08.2006 23:35 0 0 0
 • haklisin bizimde böyle bir odamiz vardi,girmemizin yasak oldugu annem yokken girer,koltuklarin üstünde tepinirdik.
#22.11.2007 12:58 0 0 0
 • sagolasın emegine sağlık
#23.11.2007 11:39 0 0 0
 • saol paylaşım için
#06.12.2007 12:02 0 0 0