Yardım & Duyurular > Site kodları nasıl kullanılır?

  Aşağıdaki mesajlarda tek tek sözlük kodlarının kullanımını anlatacağım.

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  -bkz
  bakınız anlamı taşımakta olup cümlenin ortasından çok satır başlarında kullanılması tercih edilir. bu kod size girdiğiniz kelimeyle ilgili arama sayfasına yönlendirir. Mesela armut için bir yönlendirme yapacaksam kodlar arasına armut yazarım ve sitede (bkz:armut) şeklinde görünür. Armut diye bir konunun olup olmaması önemli değildir. Dikkat çekmek içindir. Armut ile ilgili bir şey yoksa tıklandığında size otomatikmen armut ile alakalı bir başlık açacak sayfaya yönelmiş olursunuz.
  (bkz:armut)

  -gbkz
  gizli bakınız demek olup yukarıdaki bkz den tek farkı kullandığınız da şu şekilde önünde bkz yazmaz (bkz:armut) bu nedenle cümle içinde hatta kelime arasında kullanılabilir. yani kullandığınızda şu şekilde armut olarak görünür. kelime içerisinde de armutlar gibi istediğiniz harfleri kapsayarak kullanılabilir.

  -ebkz
  entrye bakınız. Yani direk olarak dikkat çekmek istediğiniz bir yorumun id numarasınız bu kodla ilettiğinizde tıklayan kişi başlık arasındaki yorumlardan direk olarak o yoruma yönlenecektir. id numaraları her enrtyde üyenin isminin altında #5222403 şeklinde yazmaktadır. Tıklayıp adres çubuğundan ya da açılan sayfadan kopyalayıp alabilirsiniz. kullanırken kodlar arasında sadece numara olmalı başka harf vs yazmayınız. Kullandığınızda aşağıdaki gibi görünecektir.
  (bkz:#5222403)

  -ara
  aslında bkz ile arasında hiç bir fark yoktur. Bakınız yerine arayınız gibi bir mana içerir. İçerisine aranacak kelimeyi yazıp yollarsınız (bkz:armut) şekinde görünür.
  (ara:armut)

  -yazar
  Yazarın ismini yazdığımızda o yazarın profiline bağlantı vermiş olacağız. Kişileri etiketlemek içinde kullanılacak koddur. (şu an yapım aşamasında.
  @levis-501

  -img
  resim yükleme butonudur sanıırm bilmeyen yoktur. Şu an sadece harici sitelerden alınan resim adreslerini kod arasına yazarak kullanacağız. İleride belki siteye upload seçeneği düşünülebilir.

  -youtube
  youtube video yükleme butonudur. youtube adres çubuğundan aldığınız video adresi şu formatta olmalıdır.
  https://www.youtube.com/watch?v=3EdLx6Nzn4k

  -url
  link ekleme kodudur. Kodlar arasına eklediğiniz adrese yönlendirmek içindir.
  https://www.main-board.com/
  Bu başlık altında kodları test edebilirsiniz..  deneme????
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  yorumlar
  umut çakmak
  umut çakmak
  17.06.2020 10:59
  Umarım doğrusuna tesadüf etmiştir paylaşımım
  @umut çakmak Direk link için url kodu açıklamalı link için url2 kodu

  Yani bu url
  https://m.haberturk.com/toki-nin-indirim-kampanyasinda-basvurular-icin-son-4-gun-2713925-ekonomi

  bu url2
  açıklama burada