Nihilist - Hikmet Temel Akarsu
  Nihilist - Reddedilenlerin Risaleleri
  - Hikmet Temel Akarsu - Kitap Özet

  Kitap Özet

  Nihilist, avangard edebiyat ve marjinal kültür alanlarında verdiği roman, öykü, oyun, deneme, hiciv gibi eserleriyle dikkatleri üzerinde toplamış Hikmet Temel Akarsu'nun, birçok ilki bağrında toplayan son romanı.

  Vahiyler aldığını ve “Reddedilenlerin Mesihi” olduğunu iddia eden bir “seçilmiş”in (?!) başarısız seyr-ü serüvenini aktaran roman, aynı zamanda tarihsel izlekleri panoramik olarak yansıtan bir tükeniş öyküsü.

  Akarsu, kendini “Reddedilenlerin Risaleleri”ni yazmaya adamış bir muhalifin trajikomik tükenişini anlatırken, günümüz dünyasının sorunsallarına ve âdemoğlunun içsel buhranlarına çarpıcı göndermeler yapıyor.

  Metin boyunca giderek artan düzeyde duyumsanan mağlubiyet, feragat ve beyhudelik duygusu ise insanlığın başından beri hiçbir zaman yakamızı bırakmamış karabelayı bir kez daha getirip yaşamlarımızın odağına yerleştiriyor: Nihilizm!

  Yazar Hakkında:
  Romancı, öykücü ve hiciv yazarı Hikmet Temel Akarsu 1960 yılında Gümüşhane'de doğdu. Dokuz yaşında ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşti.İTÜ Mimarlık Fakültesi'ni bitirdi. Mimarlık yapmayıp, kendini yaşam düşü olan yazarlığa adadı. Roman, öykü, deneme, makale, eleştiri, oyun ve senaryo yazarlığı da dahil olmak üzere edebiyatın hemen hemen her alanında ürün verdi. Pen Club, Türkiye Yazarlar Sendikası ve Mimarlar Odası üyesidir.
  Nihilist, iki öykü ve bir çocuk kitabı da bulunan yazarın on üçüncü romanıdır.

  Kitap Kapak

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız


  Nihilist - Reddedilenlerin Risaleleri
  Hikmet Temel Akarsu
  · Doğan Kitap
  · Basım Tarihi : 01 - 2010
  · ISBN : 9786051114712
  · Sayfa Sayısı : 195
  · Etiket Fiyatı : 14.00 TL
  1 entry daha