Haydar abi
  Bir gün köy ahalisi köy kahvesinde bir yandan haberleri izliyorlar mis biryandan da pispirik çeviriyorlarmis. Içlerinden biri (Haydar Abi) televizyonda Ecevit'i görmüs ve demis:
  - Ulan, basbakan oldu yüzümüze bakmiyo. Eskiden böylemiydi bea! Etrafimda dolanirdi! Hey bee, zaman ne çabuk geçiyor... Tabii kahvedekiler merakla sormuslar:
  - Haydar Abi? Sen nereden taniyorsun Basbakani yahu?
  Haydar Abi istifini bozmadan cevap vermis:
  "-Ulan üniversite yillarinda abilik ettim ona! Az ekmegimi yemedi!! Gel gör ki simdi bizi unutmus baksana!"
  Kahvedeki ahali inanmams tabii ki. Haydar Abi'de inandiirmak için demis ki:
  - Gelin ulan! Meclisin önüne gidiyoruz. Çikista yakalayacagiz Ecevit'i. O zaman anlarsiniz yalan mi degil mi??
  Hepbirlikte T.B.M.M.'nin önüne giderler ve çikista Ecevit'i yakalarlar. Ecevit hemen Haydar Abi'nin elini öpmeye kalkisir ve der ki:
  - Abim, Haydar abim; kusura bakma basbakanlik bir dakika bos birakilmiyor ki! Kusuruma bakma abi.
  Haydar abi kahve ahalisine söyle bir bakar ve ahalinin acayip sekilde etkilendigini görür. Baska birgün gene kahvede ahali ile TV seyreden Haydar Abi TV'de Süleyman Demirel'i görür ve der:
  - Bu da öyle. Cumhurbaskani olunca kendini birsey zannetti. Hayirsiz çikti bu da!!
  - Hadi canim. Ecevit'i belki sans eseri taniyorsun ama buna inanmiyoruz!!, der.
  Haydar Abi hemen ahaliyi toplar ve Çankaya'ya gider. Haydar Abi'yi gören Demirel hemen Ecevit gibi Haydar Abi'nin ellerine sarilir ve öpmeye kalkisir. Haydar Abi buna izin vermez tabi. Demirel ekler:
  - Abi Vallahi billahi kusura bakma. Uzun yillardir göremiyordum seni. Tamda seni ziyarete gelecektim der.
  Haydar Abi tekrar ahaliye dönerek bir bakis atar ki artik ahalinin gözünde peygamber kadar yükselmistir.
  Yine birgün kahvede tv izlerken bu sefer tv ye Clinton çikar. Haydar Abi söze baslar ve der ki:
  - Ulan ne çabuk unuttun o sefalet dolu günleri? Tabi zengin oldun, Amerika'ninda basina geçince unuttun bizi.. Hayirsiz herif!!
  Ahali bu kadarininda fazla oldugunu söyler ve digerlerinin belki bir sans eseri olabilecegine ama Clinton'u tanimasinin imkansiz olduguna imece usülü karar verirler.
  Haydar Abi'nin tabii ki kafasi atar ve bazi köylüleri alarak Beyaz Saray'a giderler. Kapidaki görevliye Clinton ile görüsmek istediklerini söylerler.. Görevlide sadece bir kisinin girebilecegini söyler. Köylüler düsünürler ve sadece Haydar Abi'nin Clinton'u tanidigini söyleyerek Haydar Abi'nin gitmesini isterler.
  Güvenlik Haydar Abi'yi iyice arayarak içeri sokar. Saatler geçer ama kapidan kimse çikmaz. Köylüler sikilir. Penceredende bakma olanaklari olamadigi için ordan geçen uzun boylu birine sorma karari alirlar. Sans eseri orada o anda Michael JORDAN geçmektedir. Ingilizce bilen bir köylü Michael Jordan'a döner ve der ki:
  - Ya Jordan Abi. Senin boyun uzun. Camdan içeri bakip neler oluyo, kaç kisi var bi baksana... Jordan camdan bakar ve cevap verir:
  - Vallahi ne oldugunu bilmiyorum. Içerde 6 kisi var. Biri Haydar Abi, digerlerini tanimiyorum
  11 entry daha