Her sabah duş almak sağlığımız ve vücudumuz açısından çok faydalıdır.
Peki ya saçlarımız? Saç tipinize bağlı olarak hergün saçınızı yıkamak saçlarınız açısından pek de faydalı değildir. Aslında saçları çok sık yıkamak kurumasına ve elektriklenmesine neden olur.

İşte saçlarımızı yıkama önerileri:

Hergün Yıkamak

İnce telli saçlar ve kısa saçlar için uygundur. İnce telli saçlar genelde uzun süre yıkanmadığında yağlı bir görünüm yaratır. Kısa saç da çabuk yağlanabilir. Sık yıkamaya uygun bir şampuan ve yoğun olmayan bri besleyici seçiniz .

Haftada İki Üç Kere Yıkamak

Uzun, kalın telli ve kıvırcık saçlar. Bu tip saçların özellikle uçları çabuk kuruyabilir.. Bunun nedeni saç derisinin doğal nemlendirici yağlarının saç uçlarına kadar inebilmesi zordur. Şampuanlama arasında bir gün atlamak bu yağların saçı nemlendirebilmesi için imkan verir. Şampuanlama arsındaki günde saçınızı sadece ılık su ile durulayabilir ya da sadece kuruyken şekillendirebilirsiniz. Nemlendirici br şampuan ve besleyici seçmenizde fayda vardır.

Haftada Bir İki Kere Yıkamak

Çok kuru, kimyasal işlem görmüş saçlar. Bu tip saçlar çok kuru ve perma ya da boyadan yıpranmıştır. Bu tip saçları mümkün olduğu kadar az yıkamak ve haftada bir yoğun bakım yapmak gerekmektedir. Kimyasal işlem görmüş saçlar için uygun bir şampuan ve yoğun besleyici kullanmalısınız.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 431
favori
like
share
SuRMeLi Tarih: 03.12.2007 22:13
2 güne bir dove'la yikiyorum :10:
Sindy Tarih: 03.12.2007 22:11
bende hergun yikayamiyorum, yikasam eger cok kurur kesin

ama iki gune bir hem sampuan hemde krem kullaniyorum belki o bile cok zararli tam olarak eminde degilim

emegine saglik SU-PERISI
NaZ Tarih: 03.12.2007 17:29
bilgiler icin tesekkurler