Forum krizi gittikçe artıyor
20 Kasım 2008

Doğu Karadeniz Bölgesinin en büyük alışveriş merkezi Forum AVM'de ekonomik krizin etkileri artarak devam ediyor.Alışveriş merkezinin ortak giderleri de arttı. Döviz üzerinden kira almaya devam edilmesi üzerine Forum AVM'de kriz giderek büyüyor. Esnafın birçoğu banka kredileri ile kiralarını öderken, Multi Turkmall yetkilileri ise krize çare için önerdikleri hiçbir faaliyeti gerçekleştirmiyor.
Esnafı adeta çağdaş köle gibi gören zihniyete Trabzon halkının da tepki koyması sonucu, Trabzonlular alışveriş merkezine ilgi göstermemeye başladı. Şehirdeki Trabzonlu vatandaşlar "Esnafa alışveriş merkezinin despot yaklaşımı bizimde tepkimizi topluyor o nedenle alışveriş merkezine gitmemeyi yeğliyoruz. Daha çok uzunsokak tercimizi oluyor" dedi.
CİRO KİRASINI YANAŞMIYOR
Multi Turkmall yetkililerinin Trabzon Forum AVM'de ciro üzerinden kira ödemesine yanaşmaması en büyük sorun. Bu konuda diğer illerdeki alışveriş merkezlerinde esnek davranan Multi Turkmall'ın Trabzon'a gelince esnek olmasıda ilginç bir gelişme olarak nitelendiriliyor.
ORTAK GİDERLER ARTTI
Kira bedellerinde indirim isteyen, ciro üzerinden kira alınması konusunda firma yetkililerine öneri getiren esnafı ise bir başka ilginç sürprizle karılaştı. Edinilen bilgilere göre ortak giderler adı altında alınan aidatlara Forum AVM'de zam yapıldı. Bu da işletme sahiplerini büyük sıkıntıya sokarken "Forum AVM'de bıçak kemiğe dayanmak üzere değil bıçak kemiğe indi" yorumlarını da beraberinde getirdi.
TÜRKİYEYE ÖRNEK OLDU
Forum AVM'deki kepenk indirme eylemi, Türkiye'ye örnek olmuş, birçok Forum benzeri alışveriş merkezlerinde de kepenk kapatma eylemleri yapılmıştı. Eylemin Trabzon hariç diğer illerde amacına ulaşması ise fitili Trabzon ateşledi, karını başka iller aldı yorumlarını da beraberinde getiriyor. Forum platformu ise Multi Turkmall şirketi ile karşılıklı anlayış çerçevesi içerisinde masaya oturup ilişkileri yürütmeye devam edeceklerini belirtti.


Kaynak:

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2123
favori
like
share
MaRaBoGLu61 Tarih: 19.11.2008 10:06

FORUM'dan kriz kampanyası
19 Kasım 2008 / 08:36
FORUM Trabzon AVM'de yüksek kira bedellerine karşı kepenk kapatarak tepki gösteren işyeri sahiplerinin eylemleri sonuç vermeye başladı.Trabzon Forum AVM yönetimi ziyaretçi sayısını artırmak için kampanya başlattı.

Forum Trabzon AVM'de yüksek kira bedellerine karşı kepenk kapatarak tepki gösteren işyeri sahiplerinin eylemleri sonuç vermeye başladı. Trabzon Forum AVM yönetimi ziyaretçi sayısını artırmak için kampanya başlattı.

Forum Trabzon AVM yönetimi, kepenk indirme eyleminden sonra burayı alışveriş merkezini hareketlendirmek için Trabzon şehir billboardlarına reklam verirken şehrin en işlek caddelerinde de elden broşür dağıtıyor.

Reklâm ve afişlerde Forum AVM'de alışveriş yapanlar belli harcamanın üzerine çıkarlar ise üste para verileceği belirtiliyor.

Forum'da kepenk kapatan esnafın, "Bizden tanıtım ve reklam giderleri adı altında alınan paranın karşılığını göremiyoruz. Bunlar nereye harcanıyor?" açıklamasından sonra billboardlara reklâm veren Forum AVM yönetimi böylelikle, eylemci esnafın tepkisini asgariye indirmeye çalışıyor.

Kaynak:
temelcavus Tarih: 04.10.2008 21:36
slm herkeseeeee
kerimts Tarih: 27.07.2008 10:06
resimler için tesekkurler