"Beynimiz, bir ceviz gibi iki yarım küreden oluşuyor. Sol yarım küremizde dil ve rakamların üretimi ve idraki bulunuyor. Bu taraf mantıklı düşünmenin merkezidir. Sağ yarım küremiz ise, sanat ve sezginin merkezidir. Burası sembollerin doğduğu yerdir. Allah'a iman, bu yarım küre ile hissediliyor"

"Yani Allah'a inanma, beynimizin sağ yarım küresinin işi mi?"

"Beynimizin sağ yarım küresi, Allah'a inanmaya programlanmıştır. Onun için tarihin ta ilk zamanlarından başlayarak her döneminde ve her ırk ve millette Allah inancına, din gerçeğine rastlanır"

"İlim bugün, bizi Allah'tan uzaklaştırmak şöyle dursun, bizi Allah'a daha çok yaklaştırmaktadır. İman ile aklın birbiriyle tamamen ahenk içine girdiği ve tam olarak uyuştuğu bir çağda yaşıyoruz. Beynimizin sağ yarım küresi ile sol yarım küresi bugün gerçek bir barışı yaşıyorlar" {Prof.Jean-Marie Pelt, Paris Match}

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 589
favori
like
share
matrakSsS Tarih: 21.05.2007 12:03
Allah razı olsun
puslukurt Tarih: 03.05.2005 13:33
Hamaz ellerine sağlık zaten kendinde cevapını vermişin açmış olduğun konunun içinde...
burhan Tarih: 03.05.2005 11:32
kesinlikle bilim allahın varlığını ortaya koyar ama bir bilkimsel araştırma yapılırkende objektif olmak gerek
alperen Tarih: 30.04.2005 20:46
Bilim Allah'ın delillerini her zaman ortaya koymaktadır...Peki bizler Kura-ı azümişan'ı inceleyip karşılaştırmalar yapabilecek kudrettemiyiz...! Yahut Kuran'ı anlayıp idrak ettikten sonra bilim olmadan olamayacağını anlayamıyormuyuz...!!! Beynimizin her tarafı Allah(cc)ile kuşatılmıştır...! İşimize gelenler yada gelmeyenler vardır ve bu hep böyle olmuştur...!!! İşin garibi ilk kez bu kadar vahim durumdadır...!!!
a.samet Tarih: 30.04.2005 14:11
bilim Allah'ın Bir lülfu dur Allah'ı bilen bilimin Allah'tan geldiğini bilir. Teknolojide di yenilikler bizi Allah' a yakınlaştırılmalı çünkü alemleri var eden Allah Tabiki Bilim ve teknolojiyi de yaratmıştır....
systemdesk Tarih: 30.04.2005 12:34
bütün alemleri yoktan vareden ALLAH teala olduğuna göre. O' nun eşsiz yaratma sanatının bütün izleri ortada ve bizim onu algılayışımızla eşdüzeysel olarak ilerlemekte.
ama bu gün ALLAH' ın varlığını inkara yeltenenler Bilimsellik adı altında bunu yapmaya çalışıyorlar.
kendi kurgu ve düzmecelerini bilimsellik adı altında kesin ve somut olgular olarak lanse etmeye çalışıyorlar.
Bilim Nötr bir durumdadır. yani tarafsızdır.
kişilerin elinde şekil bulur.
ALLAH'a iman etmek için kati delillere gerek olduğu kanısında değilim. aklın kullanımı ve mantığı devreye girmesi yeterli.
Belkide sizinde yazıda değindiğiniz gibi beynimizn hangi bölümünü daha aktif kullanıyorsak arayışımız o noktalara yöneliyor olsa gerek.....