53. Venedik Bienali Ressam Dilek Özmen Resimleri

Venedik Bienali'nin bu yıl 53. düzenleniyor, Bienal'e bu sene Ressam Dilek Özmen de katılıyor. Bienal, 7 Haziran - 22 Kasım 2009 tarihleri arasında yapılacak.

Tarih : 7 Haziran - 22 Kasım 2009
Yer : Venedik
Şehir : VenedikKadın imgeleminden yola çıktığı resimlerinde; kadının duygu dünyasında bir yolculuğu aktarırken; varolan iç dünyası ve dışa yansıttığı görünümünü sorgulayarak, yaşamdaki çelişkiler, gelgitler üzerine felsefesini kuran sanatçı; bienale Ny Arts Pavyonu’nda katılıyor.

Global bir perspektifte oluşturulan sergide; farklı ülkelerden sanatçıların yeni işlerini kapsayan ve bütün disiplinlerde kağıt üzerine uygulanan resimleri sergilenecek. Consorzio Cantieristica Minore Veneziana’da bulunan Pavyon, 5 Haziran 2009 Cuma günü medya için bir gala karşılamasıyla açılacak. Sanatçılarla genel karşılama açılışı ise; 7 Haziran 2009 Pazar günü yapılacak.
Sergi Adresi:

Consorzio Cantieristica Minore Veneziana
Localita' Giudecca 212/a 30133 Venezia (VE)


Serginin kuratörleri; New York'tan Basak Malone ve Tchera Niyego, L. Brandon Kral, Buenos Buenos Aires’ten Agustina O 'Farrell ve Santiago Bunge, Amsterdam'dan Cosimo Di Aslanı Ricatto, ve İtalya'dan Stefano Pasquini.
Yerel ve global ilişkilerle işaretli Ny Arts Pavyonu’nda; geleneksel sanat fuarı sergilerinden daha geniş bir bağlamda sanatçıların görsel kültürde yaptığı çağdaş pratiklere yer veriliyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 382
favori
like
share