Vizyona Giriş Tarihi
28.04.2006

Türü
Dram

Ülke
ABD

Süresi ve Yapım Yılı
93 dakika - 2006

Yönetmeni
James Wong

Oyuncular
Mary Elizabeth Winstead
Ryan Merriman
Alexz Johnson
Kris Lemche

Senaryo
Glen Morgan

Müzik
Shirley Walker

Görüntü Yönetmeni
Rob McLachlan

Ölüm kandırılmaya gelmez

Son sınıf öğrencisi Wendy, bir lunaparkta düzenlenen mezuniyet gecesine arkadaşlarıyla birlikte katıldığında, bunun hayatının en mutlu gecelerinden biri olacağını düşünmektedir. Ancak tam hız trenine binerlerken bir anda tedirginleşir. Erkek arkadaşı Jason, sinirlerinin bozulmasının sadece kontrolu bir oyuncağa bırakmaktan kaynaklandığını söyleyerek onu sakinleştirmeye çalışır. Ancak Wendy, bölmesine oturup güvenlik zırhı kapandığında, hız treninin kendisi ve arkadaşları için bir ölüm kapanına dönüştüğü çok korkunç bir hayal görür.

Gözünde beliren bu hayalden etkilenerek trenden iner. Sınıf arkadaşı Kevin de, onu yalnız bırakmak istemeyerek birlikte iner. Ama Lewis, Kevinle dalga geçmeye başlar, onu korkaklıkla suçlar. Aşağılamalar kavgaya dönüşürken itiş kakışa başka öğrenciler de katılır; sonuçta bir grup öğrenci onlarla birlikte trenden atılır.

İnen öğrenciler treni aşağıdan seyretmeye başlar. Az sonra Wendynin gördüğü hayal gerçeğe dönüşecek; tren kontrolden çıkarken tüm yolcuları korkunç bir şekilde ölecektir. Ancak bu sadece başlangıçtır. Felaketten kurtulanlar, kısa sürede kaderden kaçamayacaklarını öğreneceklerdir. O kazada ölmeleri gerekmektedir ve ölüm kandırılmaya gelmez...

Ölümü durdurmanın yolu yok mu?
James Wongun yönettiği Son Durak 3te Mary Elizabeth Winstead (Wendy), Ryan Merriman (Kevin Fischer), Alexz Johnson (Erin), Kris Lemche (Ian McKinley), Sam Easton (Frankie Cheeks), Jesse Moss (Jason), Gina Holden (Carrie Dreyer), Texas Battle (Lewis Romero), Chelan Simmons (Ashley Halperin), Crystal Lowe (Ashlyn Halperin) ve Amanda Crew (Julie Christensen) rol almış. Son Durak filminin yapımcılarının geri dönüşüyle gerçekleştirilen, serinin son filminin senaryosu, ilk filmin de senaristi olan Glen Morgana ait.

2000 yılında gösterime giren Son Durakın senaryosunda olduğu gibi, Son Durak 3ün de senaryosunu Glen Morganla birlikte yazan yönetmen James Wong; Bence kader düşüncesi, her zaman insanların zihinlerini meşgul etmiştir. Evleneceğimiz kişiyle tanışmak kaderimizde mi vardır? Nasıl öleceğiz? Bu soruların yanıtlarını hemen herkes düşünmüştür diyor.

Serinin üçüne de yön veren isimlerden yapımcı Craig Perry, bu filmlere genel biçimini insanoğlunun yaşam ve ölümle ilgili merakının verdiğini düşünüyor. Perry bunu şu sözlerle açıklıyor Bence üç film de hepimizin ölümle ilgili sahip olduğumuz korkuyu ortaya koyuyor. Ya bugün ölürsem? Beni nasıl bir ölüm bekliyor? Bunu durdurmanın yolu yok mu? Ölümüme sebep olacak bir şey yapmış olabilir miyim? gibi sorulara gönderme yapıyor.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 504
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 06:21
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
Kral Memocan Tarih: 28.04.2006 22:04
Ben baktim ama tam hayal kirikligina ugradim....en güzeli ikinci bölümdü... :79:
hayat46 Tarih: 28.04.2006 21:48
tesekkürler
eBRuLy Tarih: 19.04.2006 11:43
bende izlemek istiyorum

tesekkürler kurtjara
eidin06 Tarih: 18.04.2006 23:21
tsk
levent76 Tarih: 16.04.2006 15:15
tesekkür ederim
missx Tarih: 14.04.2006 16:21
ben sadece Final Destination ın ilkini izledim ikinciyi izlemedim..ama beğendim filmi o yüzden 2. de bunuda izlemek isterim..teşekkürler..