[COLOR=coral]Aşık olduğu insanla evlenmeyi kim istemez ki... Ancak hayatınızda yeni bir süreci başlatacak olan bu kararı almadan önce iyi düşünün. Aşık olduğumuz insanla evlenmeyi hepimiz isteriz. Ancak bu kararı almak o kadar da kolay değil. Sorumluluklar, özgürlüklerin kısıtlanması... Ve daha birçok neden, kafanızı karıştırabilir. Bu yüzden kararınızı vermeden önce çok iyi düşünmeli ve gerçekten istiyorsanız evlenmelisiniz. İşte evlilik kararı vermeden önce kendinize sormanız gereken sorular... Bu işe inanıyor musunuz? Evliliğe inanıyor musunuz?


Dürüst olun ve içinizdeki sese kulak verin. Belki siz de sosyal yaşantının doğal bir gereği olarak evlenmek istiyorsunuz. Ailenizin baskısı, sevgilinizin ısrarı, evlilik kararı almanız için yeterli olmamalı. Mutlu bir evlilik için her şeyin kafanızda netleşmesi ve hiçbir soru işaretinin kalmaması gerekir. Evlenmek istediğinizden emin olmalısınız.

Neden bu insan?

"Bu nasıl bir soru?" demeyin. Normal koşullarda tabii ki bu sorunun cevabı "Onu çok seviyorum" ya da "Hayatımın geri kalanını bu insanla geçirmek istiyorum" olmalıdır. Ancak kimi zaman evlenmek bazı sorunlardan kaçmak için bir fırsat olabilir. Soruyu açık yüreklilikle cevaplayın ve bilinçaltınızdaki başka nedenlerden dolayı evlenmek isteyip istemediğinize karar verin.

İyi tanıyor musunuz?

İlişkiniz ne kadar süredir devam ediyor? Onun nelerden hoşlandığını ya da en çok neye kızdığını bildiğinizden emin misiniz? Evliliğiniz boyunca birbiriniz hakkında her gün yeni şeyler keşfetmek size eğlenceli ve zevkli gelebilir kuşkusuz. Ancak evlenmeden önce sevgilinizle ilgili ne kadar çok şey bilirseniz, evlendikten sonra katlanamayacağınız davranışlarla karşılaşma riskini o kadar azaltmış olursunuz.

Hayalleriniz aynı mı?

Evlilikten ve hayattan beklentileriniz birbirinden çok mu farklı? Birbirinizin hayallerine -hepsine olmasa da en azından bir kısmına- cevap verebileceğinizden emin olun. Evlenmeden önceki ilişkiniz evliliğinizin gidişatı ve nasıl olacağına dair ipucu verse de bazı noktaların hala karanlıkta kaldığı da bir her zaman gerçektir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 591
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 01.08.2006 14:57
paylaşımın için teşekkürler,çok iyi düşünüp karar verilmesi gereken bir konu
minta Tarih: 27.07.2006 09:14
paylaşım için teşekkürler
BoardBeLasi Tarih: 26.06.2006 16:11
emegine saglik
Sukran Tarih: 08.05.2006 14:46
ablacigim evlilik bu zaman da gercekten artik daha zor olmaya basladi sanki.Daha dün gördügüm bi evlilik beni sok etti diye bilirim evlenipte mutlu olan insanlari cok nadir görüyorum.Bende özlem gibi düsünüyorum
ozlems_o Tarih: 08.05.2006 09:18
sevdiğinle bile olsa bu çok zor ve iyice düşünülemsei gerken bir karar :20:

ben kendime o konularda gğvenemiyorum evlilik hayatı çok zor. onu kaldırabilecekmiyim bilmiyorum bu sevdiğimle bile olsa :67: