[COLOR=coral]

Kölnde "Trakya" adlı kafeteryayı işleten Edirneli İzzet Tuncalı (40), kafeteryayı yıkarak yerine yeni bina yapmak isteyen inşaat ve konut firması GAGye karşı 5 yıldır verdiği savaşı kazandı. Çevredeki tüm eski konutlar yıkılırken, Tuncalının kafeteryası ayakta kaldı.


DAYANACAĞIM

Hamborner Caddesinde 17 yıldan beri işlettiği kafenin belediye ile 2020 yılına kadar kontratı olduğunu belirten Tuncalı olayı şöyle anlattı: "Haksızlığa boyun eğmedim ve mücadelemi sonunda kazandım. GAG firmasının bana 5 yıldır çektirmediği çile kalmadı. Her yeri inşaat alanına çevirip kafenin camlarını tahtalarla kapattılar. Yağmur yağdığı zaman dükkanın içi su doldu. İçindeki mallar küflendi. Gün oldu tek müşteri dahi gelmedi. Tüm bu zorluklara yıllarca göğüs gerdim. Bundan sonra da dayanacağım. Ölünceye kadar bu mücadeleden vazgeçmeyeceğim. Bundan sonra ölmek var dönmek yok. Bu tür olaylarda mağdur olan vatandaşlara sesleniyorum. Haklarını ararken kolay teslim olmasınlar. Burası benim ekmek teknem. Bana teklif edilen az miktardaki parayı alıp çıksaydım şimdi elimdeki hazır para bitmiş ve işsiz olarak ortada dolaşır olurdum."

Niehl semtinde, içinde Trakya kafeteryasının da içinde bulunduğu alanda 97 dairelik 7 bloğu yıkıp inşaata başlayan GAG firması ile kafesinin yıkılmasına izin vermeyen ve 2020 yılına kadar sözleşmesi olan İzzet Tuncalı arasında anlaşmazlık çıkmıştı. Taraflar 2001 yılında mahkemelik oldu. Mahkeme, Tuncalının büfesinin 2020 yılına kadar tahliye edilemeyeceğine karar verdi. Tuncalı yeni bina yapılana kadar geçecek üç yıl içindeki kaybına karşılık inşaat şirketinden 110 bin Euro istedi. Ancak İzzet Tuncalının bu talebini, şirket kabul etmedi. Böylece yıllar sürecek mücadele başladı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 472
favori
like
share
hakan80 Tarih: 24.08.2006 12:40
teprik ederim tuncay beyi
ERIK_NL Tarih: 26.07.2006 14:13
teprik ederim tuncay beyi harika bir hazmi varmis gelecegi barlak dukanin fiyati inanilmaz artacak desene baylasim icinde tskler
bekir__ Tarih: 23.07.2006 08:59
şimdi 2020 de işsiz kalacak, ve ya çocuklarının bir işine yaramayaca o dükkan. inşaat firmasıyla dalaşacağına, uygun bir fiyat üzerinde anlaşması bence daha mantıklı. ayrıca inşaat yuzunden müşteri kaybı olduğunu da kendi soylemiş...