[COLOR=MediumTurquoise]Fenerbahçe'nin olay transferi Emmanuel Emenike gözaltına alındı!Fenerbahçe Haziran ayında 9 milyon Euro'luk bir bonservis bedeliyle futbolcuyu transfer etmişti.

Emenike Fenerbahçe'nin kamp yaptığı tesislerden alındı, İstanbul Emniyeti Müdürlüğü'ne götürülüyor.
Gözaltına alınan isimlerin arasında Fenerbahçe'nin yeni transferleri Emenike ve Sezer Öztürk de var.

Tüm Türkiye bu olayları konuşurken en çok merak edilen konu da şimdi ne olacağı.

İşte Türk futbolunun en önemli isimlerinden olan Atilla Türker’in yaşanan olaylarla ilgili yorumu ve bundan sonra nelerin yaşanacağı.

"Hukukta “Kişilerin suçu sabit olana kadar masumdur” ilkesi var ama teknik-takip sonucu ortada çok büyük olayların yaşandığı da yadsınamaz. Savcıların yaptığı inceleme sonucunda olay araştırılıyor. Adı geçen kişililer büyük olasılıkla tutuklanma talebi ilke mahkemeye sevk edilecek. Eldeki teknik-takip verileri sonucu gerekli karar alınacaktır. Eğer mahkeme sonucunda adı geçen kişiler ve kulüpler şikeye karıştıysa inanılmaz ağır cezalar verilecek. Bu takımlar bir alt lige düşürülecek. Ayrıca en az -10 puan ile yeni sezona başlayacak. Ayrıca şikeye adı karıştığı kesinleşen kişilere yeni yasa gereği 5 ile 12 yıl arası hapis cezası verilecek. Eğer bu kişiler kulüp başkanı ise cezası yüzde 50 arttırılacak. Yeni yasa 14 Nisan’da çıktı, İncelemeye alınan tüm maçlar da bu tarihlerden sonra oynandı. Eğer yasa çıkmasaydı bu olaylarında ortaya çıkması kanunen mümkün değildi. Mahkeme ne zaman sonuçlanır bilinmez ama en az 2-3 yıl süreceğini herkes biliyor. Haliyle adı geçen takımlar yeni sezona da bulunduğu liglerde başlarlar. Ancak 2-3 yıl sonra sonuçlandığında kazandıkları kupa ellerinden alınır bir alt lige indirilirler.

Fenerbahçe’nin durumu sabit olursa şampiyonluk Trabzonspor’a verilir. Ligin tescil edilmesi bile bu realiteyi değiştirmez. Ancak mahkeme sonuçlanana kadar ligin şampiyonu Fenerbahçe’dir. Nihai kararı bağımsız Türk mahkemeleri verecek."(hürriyet)

CEMİL TURAN'DA GÖZLATINDA

Fenerbahçe tarihinin efsane isimlerinden Cemil Turan da şike soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Sarı lacivertli kulüpte futbol oynayan ve daha sonra bir dönem futbol şube sorumluluğu görevini de üstlenen, son olarak Amatör Şubeler Genel Koordinatörü Cemil Turan da soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 429
favori
like
share
gamLı Tarih: 04.07.2011 20:56
Selçuk yula nın 17 golün 14 ü nü penaltıdan atarak gol kralı olduğu dönemleri hatırlayınca insan pek şaşırmıyor.Boşuna slogan olmamıştı zaten _"Ali şen BaşKan FenER ŞAMPİYON"sözü..

Aziz Yıldırıma gelince! üzülmedim desem yalan olur.Adam çok gayret gösterdi ama olamadı işte .En sonunda uydu şeytana demekki..Bu duruma düşmesine üzüldüm.Yoksa suçlu ise cezasını çekmesine değil


sampiyonluk yolunda her sey mubah diyen zihniyete yaziklar olsun!!

Yillardir futbol izleyen bir spor sever olarak entirika dümen ceviren rakip takimdan futbolcu ayartan zihniyete hakkimi helal etmiyorum

Ve bu sözlerde sonuna kadarda haklısın MARABOĞLU..
MaRaBoGLu61 Tarih: 04.07.2011 20:41
[url]http://www.main-board.com/fenerbahce/535713-tebrikler-renkdaslarim-3.html#post4633227[/url]

[mrb61]Günahlarin takimi yakayi ele verdi

Adalet büyük hazinedir, gün gelir yerini bulur herkese lazim olur

insanlarin emeklerini öyle entirikalarla elinden alamazsiniz yüce adalet yakaniza yapisir
Bisey demiyorum Allah gözünüzü doyorsun aziz yildirim sekip mosturoglu ali koc kan iciciler sizi ,insan icine nasil cikacaksiniz sadece onu merak ediyorum

sampiyonluk yolunda her sey mubah diyen zihniyete yaziklar olsun!!

Yillardir futbol izleyen bir spor sever olarak entirika dümen ceviren rakip takimdan futbolcu ayartan zihniyete hakkimi helal etmiyorum[/mrb61]