Genel > Çocuğa sigara satışı

  Türk Sağlık-Sen’in sigara satışı konusunda yaptığı araştırmada, 20 ayrı noktaya gönderilen 12 yaşındaki çocuğa her seferinde sigara satıldığı belirlendi.

  15 Ocak 2005 — Türk Sağlık-Sen’den yapılan yazılı açıklamada, ilkokul 4. sınıfa giden 12 yaşında bir çocuğun gittiği 20 sigara satış noktasının hiç sorun çıkarmadan satış yaptığı belirtildi.

  18 yaşından küçüklere sigara satışının yasayla yasaklandığı hatırlatılan açıklamada, yasayı çıkarmanın yeterli olmadığı, buna uyulup uyulmadığının takip edilmesinin gereğine işaret edildi.
  Küçük çocuklara sigara ve alkol satışının kesinlikle önlenmesi istenen açıklamada, Sağlık Bakanlığı İstatistiklerine göre Türkiye’de yılda ortalama 23 bin erkek, 800 kadının akciğer kanserine yakalandığıbelirtildi.
  Açıklamada, uzmanların erkeklerde akciğer kanseri oranının yüksek olmasını, erken yaşta sigaraya başlanmasına ve kahvehane oyun kulüpleri gibi bolca sigara içilen ortamlarda daha fazla zaman geçirmelerine bağladıkları bildirildi.
  bilgiler için saol abicim
  teşekkürler abicim
  orda geçen bişi var,yasayı çıkarmak yetmiyor takip edilmeli diye.
  kesinlikle en büyük eksikliklerimizden biri bu bence.bi de diğer açısı var konunun,hangi biri takip edilecek.orada da bizim sorumluluklarımızı ne kadar bildiğimiz devreye giriyor
  hakkınca para kazanmanın anlamı tükenmeye başladı çünkü...artık parayı bulmak kavramı var...çocuk 30 milyonluk viskiye 70 milyon verip üstü kalsın ama ağzıma dök dese, dökmeyecek insan sayısı inan çok az çıkar...bu devirde baba oğluna vermez ya böyle para...!
  image
  orjinalini görmek için tıklayınız
  gercekten dogru saol kardeş