Yanal'ın işi zorlaşıyor

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız  Milli Takım Hocası'nın Nazilli'de şike yaptığı iddiasını dönemin kalecisi Nedim de destekledi. Nedim Şişko, "Ersun yüzünden şikeci damgası yedim, eşim terk etti" dedi.


  ***

  Yuvası yıkıldı

  Nazillispor'un eski kalecisi Nedim Şişko, şike teklifini doğruladı, "Ersun Yanal yüzünden ben de 'şikeci' damgası yedim. Eşim evi terketti" dedi.

  Milli Takımlar Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın Nazillispor'da şikeye bulaştığı iddiası, o dönemin Nazillispor kalecisi Nedim Şişko'nun açıklamalarıyla yeni bir boyut kazandı. Yıllardır işsiz olan Nedim, Yanal yüzünden "şikeci" damgası yediğini, dedikodular yüzünden eşinin evi terkettiğini söyledi. "Alanyaspor'u 2-1 yendik, şikecileri yakalattım ama haksız yere suçlandım" diyen Nedim şu iddialarda bulundu:

  SENİ ERSUN İKNA EDER!
  "NAZİLLİ Stadı'nın yakınında, manav Celal ağabeyin evinde oturuyordum. Gece, 20 plakalı beyaz Ford Taunus otomobille gelen kişilerden biri, evimin kapısını çaldı. Görüşmek istediklerini ilettiler. Sebebini sorduğumda, Alanya maçında gol yememi istediklerini söyledi. Reddettim. 'Seni ben ikna edemiyorum, aşağıya gel arabada takım arkadaşın var; seni o ikna etsin' dedi.

  OYUNLARINI BOZDUM
  "ARABADAKİ arkadaşımın kim olduğunu sordum, "Ersun" cevabını verdi. "Ersun arkadaşım olsaydı, sizi bana göndermezdi" dedim. O anda onları yakalatmayı kafama koydum, bir gün süre isteyip oyaladım. Olayı Başkanımız Kemal Uzunoğlu'na anlattım. Onlar da polisi harekete geçirdi, şikecileri suçüstü yakalattık."
  ersunun kurtulusu kalmadi zaten