Sanat > The Merchant of Venice Venedik Taciri

  Dram / Komedi
  Yönetmen
  Michael Radford
  Senaryo
  Michael Radford , William Shakespeare (Kitap)
  Görüntü Yönetmeni
  Benoit Delhomme
  Müzik
  Jocelyn Pook

  2004, ABD / İtalya / İngiltere , 138 dk.

  Oyuncular
  Al Pacino (Shylock) , Jeremy Irons (Antonio) , Joseph Fiennes (Bassanio) , Lynn Collins (Portia) , Zuleikha Robinson (Jessica) , Kris Marshall (Gratiano) , Charlie Cox (Lorenzo)
  1700'lerin Venedik'inde, genç Bassanio'nun güzeller güzeli Portia'nın kalbine giden yolu fethetmeye kararlıdır. Ama talibi çok olan bu genç hanımı elde etmek için çıkacağı yolculukta ona para lazımdır. Bunun üzerine tacir dostu Antonio'ya gider. Oysa iyi niyetli adam tüm parasını seyahatteki gemilerine bağlanmıştır.

  Dostuna yardım etmeye kararlı olan Antonio, faizsiz borç verdiği için nefretini kazanmış olduğu Yahudi tefeci Shylock'a başvurmak zorunda kalır. İntikam vaktinin geldiğini anlayan Shylock belki de hayatında ilk kez faiz işletmeden borç vermeyi kabul eder ama eğer parayı zamanında geri alamazsa her gecikme için Antonio'nun etinden bir parça almak üzere anlaşır.

  Shakespeare'in her yaştan okur için unutulmaz bir olay örgüsü sunan ve -her zaman olduğu gibi- insan ruhunda -karanlık kıyılarını da ihmal etmeksizin- başarıyla gezinen eserinden uyarlanan filmde Al Pacino ve Jeremy Irons gibi güçlü isimler var.

  Filmin Fragmanını Aşağıdan İndirip İzleyebilirsiniz
  :download:
  saol
  Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
  ya beni en cok etkileyen filmlerden biri bu esitsizlikler ve nefretin aci yuzu uzerine yapilmis nadide bir film...