Teknoloji > Microsoft 2,5 Milyon Gurbetçiyi Eğitecek

  image
  orjinalini görmek için tıklayınız  Avrupa Komisyonu ile işbirliği yapan Microsoft, 2,5 milyon vatandaşımıza BT eğitimi sağlayacak. Peki bu projeden kimler yararlanacak?

  2010 yılına kadar tüm Avrupa'da yaklaşık 20 milyon kişiye BT eğitimi imkanı sağlamayı hedefleyen İstihdam için Beceri Kazandırma Girişimi'nin Almanya'daki programı BT Uygunluğu, Türkçe olarak kapsamlı bir online eğitim sunuyor. www.it-fitness.de sitesinden BT eğitim kursları, BT temel konuları, yazılım programları, internet, e-posta ve bilgisayar güvenliği gibi alanlarda temel BT bilgilerini ayrıntılı bir şekilde sunuyor.
  Sitede BT becerilerinin şahsi değerlendirmesi için kısa bir test de yer alıyor. Türklerin dil engeli ile karşılaşmadan işe yönelik BT becerisi kazanmalarını mümkün kılan web sitesindeki eğitimler, belirli merkezlerde verilecek eğitimlerle desteklenecek. Böylece Almanya'da yaşayan Türklerin iş olanaklarına erişimi kolaylaşacak.[COLOR=#800000]

  Çalışmalar Bitmiyor
  [COLOR=#800000]
  [COLOR=#800000]
  Microsoft’un bilgisayar okur yazarlığının artırılması ve bilişim teknolojilerine erişimi kısıtlı bireylerin BT becerisi kazanmalarına yönelik projeleri içerisinde Microsoft Türkiye de çalışmalarını sürdürüyor. ‘Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor’ projesi bunların başında geliyor. Projenin hedef kitlesini 15-25 yaş grubundaki gençler oluşturuyor.

  Proje kapsamında eğitmen olarak yetiştirilen 500 genç eğitici aracılığıyla toplam 45.000 genç temel bilgisayar eğitimlerini tamamladı. Microsoft Türkiye bu proje ile Türkiye çapındaki eğitmen sayısını 750’ye çıkarırken, 2009 sonuna kadar 100.000 gencimize ulaşmayı hedefliyor.
  Microsoft'un bu çalışması gerçekten çok güzel yararlanmakta fayda var. haber için teşekkürler...