İslam > Biz gençlerin gece hayatı olmalı

  Biz gençlerin gece hayatı olmalı

  İslam'ın genç davetçisi!

  Senin mutlaka gece hayatin olmalıdır. Peygamberani deyişle, bir süt sağımı kadar da olsa gece uyanık olup, ALLAH-u Tealanın huzurunda bulunmalısın. Diğer insanlardan farklı olarak, uykunu bölüp huzura varmalısın.

  Bil ki, gecesi olmayanın gündüzü yoktur. Gece sabaha kadar yatağa boylu boyuna uzanan birisinin gündüze vereceği bir şeyi yoktur. Gece senin feyizle dolduğun, gündüz ise bu feyzi başkalarına aktardığın vakittir. Dol ki, boşaltacağın bir şeyin olsun.

  Ne güzeldir gece! Yıldızların parlayıp kendisini gösterdiği, nurların tecelli ettiği zamandır ve mekandır gece. Görmüyor musun? Bin aydan daha hayırlı olan vakit, gündüz değil gecedir. Resulullah (sallallahu aleyhi vesellem)in şu yalan dünyadaki en yüce ve mutlu anı olan Mirac, gece vuku bulmadı mı?

  Evet, gece gönül adamlarının akşama kadar bekleyip durduğu vakittir. Gece samimiyettir, gece sıpsıcaktır. Gecenin, yani yalnızlığın riyası yoktur. Herkes uyurken kalk, bir abdest al soğuk suyla, Rabbinin huzuruna var, boynunu bük… Ona bir şeyler mırıldan, isteklerini sırala…gecenin nasıl iletken olduğunu göreceksin. Radyo dalgaları bile gece daha iyi çeker.

  Bütün bunlar olup biterken, gecenin bunca avantajları varken, senin geceyi bastan sona uykuyla geçirmen ne büyük gaflet, ne büyük kayıptır
  çok güzel konu kıymık miskin miskin uyuyoruz uyumasak bile iki rekat namaz zor geliyor

  Allah affetsin bizleri
  GüzeL ßir Konu Te$ekkür Ederim
  emeğinize sağlık kardeşim.çok güzel bir yaklaşım olmuş.
  Bütün bunlar olup biterken, gecenin bunca avantajları varken, senin geceyi bastan sona uykuyla geçirmen ne büyük gaflet, ne büyük kayıptır

  çok tembeliz çook
  :((tembelde kelimemi...

  Allah razi olsun
  Bundan dolayı gece yapılan ibadetin riyasi olmazmış Allah ölmeden önce uyandırsın bu kadar kıymetli saatleri oyun ve oyuncakla heba ediyoruz.Son pişmanlık fayda vermez.Diyoruz da gene amel edemiyoruz ne acaip bir kuluz.
  S.A Kardeşimiz konuyu güzel açıklamış bizde izniyle katkı yapalım..

  Müzzemil suresinin başına bakarsak..

  Ey o örtünen, kalk gece, ancak birazında Yarısı, yahut eksilt ondan biraz. Ya da artır ve Kuran oku, tertip ile yavaş yavaş, güzel güzel. Çünkü, biz senin üzerine ağır bir söz atacağız. Çünkü, gece neşesi hem daha dokunaklı, hem deyişçe daha sağlamdır.

  ayeti kerimesi vardır..
  Peygamberimizin Ebû Hüreyreden rivâyet edilen bir hadîsi şerifinde ise

  Rabbimizin her gecenin son üçte biri kaldığında dünya semasına nüzul edip Yok mu bana dua eden, duasını kabul edeyim yok mu benden isteyen ona vereyim yok mu benden bağışlanma dileyen, onu bağışlayayım. Tecrii Sarîh Terceme ve Şerhi IV, 112

  bildirilmiştir.
  FaRz namazlarından sonra en önemli namazın gece namazı olduğu yansınamaz bir gerçektir..
  Selam Dua İle..

  KONAMI

  değerli katkı ve yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim.
  ALLAH razı olsun güzel paylaşımlarınızdan dolayı