Duygusal > HIKAYE Üc evlat

  ÜC EVLAT

  Üç kadın çeşme başında toplanmış konuşuyorlardı.Az ötede ihtiyarın biri oturmuş, kadınların çocuklarını methetmelerini dinliyordu.

  Kadınlardan biri: -Benim oğlum öyle marifetlidir ki, hiç kimse bu konuda onunla boy ölçüşemez...Tam bir cambazdır o! İp üzerinde bir yürüse de görseniz.

  Diğer kadın heyecanla atılarak: -Benim oğlumun sesini bilseniz, dedi.Tıpkı bir bülbül gibi şakır.Yeryüzünde hiç kimsenin böyle bir sesi yoktur.Allah vergisi bu...

  Üçüncü kadın susup duruyordu.Diğerleri sordular: -Sen çocuğunu niye övmüyorsun? Nesi var ki? -Çocuğumun çok üstün bir tarafı yok ki...Ne diye durup dururken öveyim onu.

  Kadınlar kovalarını doldurup yola koyuldular.İhtiyar adam da peşleri sıra yürümeye başladı.Kadınlar ağır kovaları taşımakta güçlük çektikleri için ara sıra duruyor ve dinleniyorlardı.Sırtları ağrı içindeydi. Bu sırada çocukları onları karşılamaya çıktı.

  Birinci çocuk hemen elleri üzerinde havaya kalkmış, çeşitli marifetler gösteriyordu.Kadınlar gözleri hayretten büyümüş haykırdılar:

  -Aman ne kabiliyetli çocuk!.. İkinci çocuk altın gibi bir sesle öyle güzel şarkılar söyledi ki, kadınlar gözleri yaşlarla dolu hayranlıkla dinlediler onu... Üçüncü çocuk koşarak geldi, annesinin elinden kovayı aldı ve eve kadar taşıdı.

  Kadınlar ihtiyara dönüp: -Bizim çocuklarımız hakkında ne diyorsun, dediler. İhtiyar şaşkınlıkla: -Çocuklarınız mı? Dedi. Onları bilmem. Yalnız biri vardı, annesinin elinden kovayı alıp eve taşıdı. Onu çok beğendim...
  harika arkadasim paylasimin icin sagol
  güzel hikaye paylaşım için sağol
  Anlamli bir hikaye..Paylasimin icin de ayrica tskler..
  Birgün bir kanalda bir benzetme duymuştum. kimisi elinde iğneye iplik geçirmenin marifet olduğunu sanıp elinde iğne iplikle dolaşırmış, kimide o iğneyle sökükleri dikermiş. bu hikayeye çok uyduğunu düşündüm. Marifetinin birilerine getirisi olmuyorsa övünmek nereye kadar...
  Teşekkürler arkadaşım ellerine sağlık...

  Tesekkürler.
  Bence guzel bir hikaye.Onemli olan hunerleri degilmis demekki.
  sagolasin.
  harika sağol
  Çok harika ve anlamlı bir hikaye teşekkürler
  Cok qüseLdi saoL
  güzel bir hikayeydi paylaşım için tşkler...
  sagolasin ellerine saglik ferdifon5
  BEN BUNU COK KEZ OKUDUM VE HEP SEVEREK OKUMUSUMDUR
  HARIKA,ALLAH RAZI OLSUN
  Ellerine saglik
  güzel bir hikaye paylaşımın için teşekkürler