Sağlık > Koku da hasta edebiliyor!.

  Koku da hasta edebiliyor
  Koku ve parfümler sağlığı olumsuz yönde etkiliyor. Yiyecek ve içeceklerde 5 binden fazla koku verici madde bulunuyor. Vücudumuza solunum, ağız veya deri yoluyla giren kokular başta akciğerlerimiz olmak üzere deri, burun, göz ve beynimizi etkiliyor.


  21 Mart 2005 Ev temizlik ürünlerinden parfüme, plastikten ilaçlara, yiyecek ve içeceklere kadar pek çok üründe bulunan 5 binin üzerindeki koku verici madde, göz, burun ve boğaz tahrişinden solunum ve merkezi sinir sistemi depresyonuna, kas kasılma bozukluklarından baş ağrısı, bulantı, kusma, baş dönmesi ve depresyona kadar birçok hastalığa neden oluyor.

  Kaynak:NTV
  Cok dogru ,bu tür seylerde sagligimizi tehtitliyor ama herhangi ürünü alacagim zaman kokusunu test edebilme firsatim varsa güzel kokanindan aliyorum.eger kapagi acilmiyacak bir sekildeyse ve evde hosuma gitmezse birdaha o üründen almiyorum :D
  Ev parfumlerininde kanser yapici bir etkisi oldugunuda soylediler. Artik butun kullandigimiz malzeme ve yiyecekleri guvenemeyecegimiz gosteriyor
  Günümüzde artık ne alsak ne kullansak herşey kanser yapıyor ne olacak böyle bilmiyorum ne alacağımızı şaşırmış durumdayız.İşimiz zor bundan böyle sağlığımız devamlı tehdit halinde.
  ögrendigim iyi oldu dostum saol dostum
  cok dogru bir haber
  plastik firmalarinin kokusuda insanlari
  asiri derecede rahateiz edebiliyorhastaliklara yol acabiliyot
  Haber için teşekkür.