Spor > Türkiye potada tarih yazıyor

  Türk basketbol takımları, Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği ve Avrupa Basketbol Ligleri Birliği'nin düzenlediği organizasyonlarda tarih yazıyoruz.  Türkiye, kulüpler bazında Avrupa basketbolunun zirvesini zorluyor.
  Türk basketbol takımları, Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) ve Avrupa Basketbol Ligleri Birliği'nin (ULEB) düzenlediği organizasyonlarda bu sezon büyük başarılara imza atıyor.

  FIBA'nın düzenlediği Erkekler Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe, Erkekler Avrupa Kupası'nda Bandırma Banvitspor, Bayanlar Avrupa Kupası'nda da Fenerbahçe "dörtlü final"de şampiyonluk ararken, ULEB Erkekler Avrupa Ligi'nde Efes Pilsen ile Ülkerspor, Avrupa'nın en iyi 8 takımı arasına girmeyi başardı.
  FIBA Erkekler Avrupa Ligi'nde, ezeli rakibi Beşiktaş'ı eleyerek "Dörtlü Final"e kalan Fenerbahçe, 27-28 Nisan'da Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenecek organizasyonda şampiyonluk arayacak.
  Sarı-lacivertliler, 27 Nisan Çarşamba günkü yarı finalde Ukrayna'nın BC Kiev takımıyla karşılaşacak. Fenerbahçe bu maçı kazandığı takdirde, 28 Nisan Perşembe günü, Rus takımları Dinamo Saint Petersburg-BC Khimki Moskova maçının galibiyle finalde şampiyonluk için sahaya çıkacak.
  yolları açık olsun, inşallah bir iki kupayla dönerler.
  büyük bir basari. insallah davami gelir
  Haydi bakalım kolay gelsin diyelim. İnşallah kupaları toplarız.