Güzelliğin İlk Şartı Temizlik

Son güncelleme: 05.04.2009 12:49
  • noimage

    Mükemmel makyaj yapmış, harika bir kıyafet giymiş olabilirsiniz ama ya temizlik! "Bir kadın eğer güzel kokmuyorsa, güzelliği anlamsızlaşır"diyor uzmanlar...

    Banyo yapmak, yalnızca yağları ve kirleri temizlemekle kalmaz kan dolaşımını hızlandırarak zindelik ve hafiflik hissi verir. Güne banyo ile başlamak kendinizi enerjik hissetmenizi ve çalışmalarınıza konsantre olmanızı sağlar. İyi temizlenmiş bir yüzde; makyaj daha güzel durur. Temiz saçlar, saç şeklini ve renginin güzelliğini ortaya çıkarır. Yeni yıkanmış vücutta parfüm daha uzun süre kalır. Akşam banyoları ise rahatlatıcıdır.

    Günün yorgunluğunu üzerinizden atmaya ve sonraki güne enerji dolu uyanmanız için rahat uyumanıza yardımcı olur. Üzerinize sinmiş sigara, yemek, egzoz dumanı gibi kötü kokuların da giderilmesini sağlar. Hem sıcak hem de soğuk banyonun vücut için faydası vardır. Sıcak banyodan sonra bir dakikalık soğuk duş, kan dolaşımınızı hızlandırır. Üşümenizi engeller, hastalıklara karşı korur.

    Çok sıcak banyolar ise cildi kurutarak, pul pul dökülmesine neden olabilir. Banyo sabununuzu ya da duş jelinizi cildinizin tipine uygun seçmelisiniz. Sabun, ciltteki yağı emerek kuru ciltlerin daha da kurumasına neden olabilir. Kuru ciltler için özel olarak hazırlanmış nemlendirici duş jellerini tercih edebilirsiniz. Nemlendirici duş jeline rağmen cildiniz kuruyorsa bebe yağı sürerek ekstra nem sağlayabilirsiniz. Sırt bölgesindeki hücreler genellikle fazla yağ dokularına sahiptir. Sırtınızı derinlemesine temizlemek için kükürtlü sabun kullanabilirsiniz.
#05.04.2009 12:46 0 0 0
  • tşkLer payLaşım içn temizLiq imandan qeLir(:
#05.04.2009 12:49 0 0 0